La Liga: Griezmann góljával nyert a Bilbao otthonában az Atlético – videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában rendeztek az El Clásico mellett egy másik rangadót is, a harmadik helyezett Bilbao fogadta a negyedik Atlético Madridot szombaton késő este.

(Photo by David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)

Az első játékrész nem sikeredett túlságosan izgalmasra, sőt, ugyanis a hazaiak 4 alkalommal próbálkoztak gólszerzéssel, ebből mindössze egy talált kaput, de az teljesen veszélytelen volt Oblak számára. Míg az Atlético Madrid egyszer sem veszélyeztette a Bilbao kapuját, azaz egyetlen kapura tartó lövése sem volt 45 perc alatt a Matracosoknak, ami ilyen támadósorral elég vérszegény, igaz a Simeone vezette csapattól az évek alatt ezt már megszokhattuk.

A második félidőt viszont azonnal góllal kezdik a vendégek, első kaput eltaláló lövésükből gólt szereztek, a találatot Antoine Griezmann jegyezte Álvaro Morata átadásából (0-1). A találat megfogta a hazaiakat és pontatlanul játszottak, aztán a hajrára összekapták magukat, de igazán komoly lehetőséget nem tudtak kialakítani és már az Atlético sem, így Griezmann gólja eldöntötte a 3 pont sorsát. A két csapat ennek következtében helyet cserélt a tabellán, madridiak a harmadik helyet foglalják el, míg a Bilbao a negyedik.

Athletic Bilbao – Atlético Madrid 0-1 (0-0)
Helyszín: Estadio San Mamés (Bilbao), Játékvezető: J. Vazquez
Gólszerző: Griezmann (47′)