PL: Garnacho utolsó pillanatban lőtt góljával elhozta a 3 pontot a Fulham otthonából a Manchester United! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 16. fordulójának záró mérkőzését a Fulham és a Manchester United játszotta.

(Photo by Clive Rose/Getty Images)

Igen jól teljesített eddig hazai pályán a Fulham együttese, amelyet az eddigi 7 meccsén csak a Newcastle tudott legyőzni a Craven Cottagen. Ennek fényében veszélyesen is kezdett a londoni gárda, és az első veszélyes helyzet Carlos Vinicius nevéhez fűződött az 5. percben. A brazil támadó lövésébe beletette a lábát az egyik védő, ám de Gea lábbal így is hárítani tudott. A vendégek az első igazán komoly lehetőségüket a 14. minutumban tudták vezetni, amiből gól is született. A „Vörös Ördögök” a félpályánál szereztek labdát, és az ebből vezetett ellentámadás végén Fernandes passzából Eriksen volt eredményes, 0-1! A manchesteriek a szünetig még több veszélyes lehetőséget is kidolgoztak, a 30. percben például Martial lapos lövésénél Lenonak kellett bravúrral hárítania. A szünet előtt még két komoly gólszerzési lehetőség adódott a vendégek előtt, előbb Shaw beadása után Martial fejese szállt el kevéssel a kapu felett, majd a ráadásban Eriksen duplázhatta volna meg a góljai számát, de a 11 méterről leadott lövése centikkel a kapu mellett suhant el.

A második félidő is komoly helyzetekkel indult. Először a vendégek veszélyeztettek, a 49. percben ugyanis Elanga ziccerét védte Leno, majd a kipattanónál Rashford közeli próbálkozását kellett hárítania nagy bravúrral. Ezt követően nem sokkal a Fulham előtt is adódott két komoly esély. Előbb Carlos Vinicius lövését ütött szögletre de Gea, majd nem sokkal később Ream fejesénél kellett komoly védést bemutatnia a spanyol hálóőrnek. A 61. minutumban viszont már de Gea is tehetetlen volt. Fernandes hibáját kihasználva indított ellentámadást a Fulham, aminek a végén Cairney passzából a korábbi United játékos, Daniel James talált be, 1-1! Az egyenlítést követően átvette a mérkőzés irányítását a Fulham, és a 72. percben meg is szerezhették volna a vezetést, ám Palhinha ollózását de Gea védeni tudta. A következő nagy lehetőség a vendégek előtt adódott, ekkor a 83. percben Garnacho beadása után McTominay fejelt közelről a kapu fölé. Már-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a 93. percben Eriksen kiugratása után Garnacho talált a hálóba, 1-2! A United így győzelemmel zárta a világbajnokság előtti szakaszt, míg a Fulham a City után a másik manchesteri csapattól is az utolsó pillanatban kapott góllal kapott ki.

Fulham – Manchester United 1-2 (0-1)
Craven Cottage Vezette: P. Tierney
James (61.) ill. Eriksen (14.), Garnacho (90+3.)
Sárga lapok: Reid (33.) ill. Garnacho (90+3.)
Kiállítás: -ill.-

Fulham: Leno – Robinson, Ream, Diop, Reid – Palhinha, Cairney (Onomah 90+2.), Willian, Pereira, Wilson (James 59.) – Carlos Vinicius Vezetőedző: Marco Silva

Manchester United: de Gea – Malacia, Lindelöf, Martinez, Shaw – Casemiro, Eriksen, Elanga (McTominay 56.), Fernandes, Rashford – Martial (Garnacho 72.) Vezetőedző: Erik ten Hag