FA kupa: Észak-Londonban vörös a uralkodó, újrajátszik a Man. City – videó

Megkezdődött a tradicionális angol kupasorozat harmadik fordulója, ahol már a nagyok is becsatlakoztak. Meglepetésekben nem volt hiány. Kiesett többek között a Leeds United, a West Brom, a Reading, a Newcastle és az Aston Villa is. Újrajátszásra kényszerül a Manchester City és a Wigan is, míg a londoni derbin az Arsenal magabiztos játékkal ütötte ki a sorozatból a Tottenhamet.

A cseh középpályás biztosította be az Arsenal sikerét

Korán, már háromnegyed kettőkor útjára indult a labda a Blackburn otthonában, ahová a Manchester City látogatott. Nem kezdődött rosszul a találkozó a manchesteriek számára, bár a vezető gólra az első félidő ráadásáig várni kellett, ekkor Negredo talált be. Nem tartott azonban sokáig az öröm, hiszen a szünetet nem beleszámolva tíz perccel később már egál volt, köszönhetően Dann-ek. Hogy aztán a hajrában Boyata kiállítása miatt megfogyatkozzon a vendég City, de az eredmény már nem változott, így fordított pályaválasztással újra játszanak a csapatok.

Az Arsenal lépett pályára legutoljára a mai napon, és a sok sérült miatt variálnia kellett Wengernek, de még így is hozta a meccset az Ágyús együttes. Santi Cazorla már fél óra elteltével megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A spanyol középpályás kifejezetten szeret a Tottenham ellen futballozni, ugyanis ez volt a két csapat összecsapásán a negyedik gólja. A második félidőben bő negyedóra után el is döntötte a továbbjutást az Arsenal Rosicky révén, így a Tottenhamnek továbbra is várnia kell valamilyen trófeára.

Tj.: Coventry
Bolton – Blackpool 2-1 (Bolton: Bogdán Ádám sérült)
Macclesfield – Sheffield Wednesday 1-1
Middlesbrough – Hull City 0-2 (M’brough: Varga József végig a pályán volt)
Tj.: Stoke
West Brom – Crystal Palace 0-2 (WBA: Gera Zoltán végig a pályán volt, sárga lapot kapott)
Tj.: Crystal Palace
Wigan – MK Dons 3-3
Yeovil – Leyton 4-0
Tj.: Yeovil
Arsenal – Tottenham 2-0
Tj.: Arsenal