Ligue 1: hiába fordított kétgólos hátrányból a Lille, a PSG így is otthon tudta tartani a három pontot! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 24. fordulójának vasárnapi játéknapját a PSG és a Lille rangadója nyitotta.

(Photo by Sylvain Lefevre/Getty Images)

Nem épp a legjobb passzban várta ezt a mérkőzést a Paris Saint-Germain gárdája, amely a legutóbbi három tétmérkőzését egyaránt elveszítette, és a Lille elleni soron következő összecsapás sem ígérkezett könnyű próbatételnek. A Lille nem is adta könnyen magát ezen a találkozón, és már az első percben veszélyeztetni tudtak. Ekkor Timoty Weah lőtt kapura a büntetőterületen belül, de Donnarumma le tudott érni a lövésre. Pár perc elteltével a PSG is közel állt a gólszerzéshez, miután Neymar passzából Messi került ziccerbe, az argentin lövését viszont Chevalier szögletre tudta ütni. A 10. percben ismét a Lille dolgozott ki egy nagy ziccert, miután Kimpembe röviden fejelte haza a labdát, David pedig le tudott csapni a labdára és megpróbálta átemelni Donnarummát, de az olasz kapus ezt a próbálkozást is hárítani tudta. Mindössze 1 perc telt el, amikor a PSG viszont eredményes tudott lenni! Mbappé kapott egy hosszú indítást, majd a büntetőterületen belül két védő között tudta átjátszani magát, és végül Chevalier lába között a hálóba juttatta a játékszert, 1-0! Ennél a gólnál ráadásul a Lille csapatkapitánya, José Fonte is megsérült, így komoly veszteség érte a vendégeket rövid időn belül. Mindössze 5 perc telt el, amikor a PSG már a második gólját ünnepelhette: egy formás akció végén Vitinha még pont vissza tudta passzolni Neymarnak a labdát a kimozduló kapus mellett, a brazilnak így csak az üresen maradt kapuba kellett tennie a labdát, 2-0! A Lille a két gyors gól ellenére sem hátrált meg, és a 21. percben Jonathan David veszélyeztetett fejjel, Donnarumma eszén viszont most sem lehetett túljárni és újabb ziccert hárított. A 24. minutumban viszont már az Európa-bajnok hálóőr sem tudott hárítani: ekkor André Gomes beadását Diakité tudta megcsúsztatni, a labda pedig a jobb alsó sarokban kötött ki, 2-1! A szépítést követően alábbhagyott a lendület mindkét csapat részéről, és a szünetig egyik fél sem tudott igazán nagy lehetőséget kidolgozni, így megmaradt az egygólos különbség a csapatok között.

A második játékrész első perceinek legfontosabb eseménye az volt, hogy Neymar egy súlyosnak látszó bokasérülést szenvedett, ami után hordágyon hagyta el a pályát. Az 56. percben aztán a Lille nagy egyenlítési esélyhez jutott, a játékvezető ugyanis Verrattit látta szabálytalannak egy szögletnél, így büntetőt ítélt. A labda mögé David állt, a kanadai támadó pedig higgadtan értékesítette a lehetőséget, 2-2! A PSG az egyenlítést követően sem tudott igazán felpörögni, a Lille pedig a 69. percben megfordította a találkozó állását! Ekkor André Gomes ugratta ki Bambát, aki a labdaátvételt követően Donnarumma hálójába bombázott, ki némiképp felelősségre vonható ennél a gólnál, 2-3! A harmadik gól még inkább megfogta a párizsi sztárcsapatot, amely egészen az utolsó percekig nem tudta felpörgetni a játékát. A 87. percben viszont összejött az egyenlítés a hazaiaknak, miután meg tudták bontani a Lille védelmének jobb oldalát, majd Juan Bernat beadásából Mbappé vette be a kaput, 3-3! A 95. percben aztán sikerült megfordítania a találkozót a PSG-nek! A párizsiak ugyanis ígéretes pozícióból jutottak szabadrúgáshoz, amit Messi tudott a kapufa segítségével a hálóba juttatni, 4-3! Ez volt a mérkőzés utolsó helyzete, így a PSG egy elképesztő véghajrávl meg tudta fordítani a találkozót és otthon tartották mind a három pontot.

Paris Saint-Germain – Lille 4-3 (2-1)
Parc des Princes Vezette: W. Delajod
Mbappé (12., 87.), Neymar (17.), Messi (90+5.) ill. Diakité (24.), David (58. – büntető), Bamba (69.)
Sárga lapok: Verratti (56.), Mbappé (77.) ill. Diakité (45.), Bamba (63.), David (89.), Andre (90+3.)
Kiállítás: ill.-

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Mendes (Bernat 31.), Kimpembe, Ramos, Pembele (Soler 75.) – Verratti, Vitinha (Zaire-Emery 75.), Ruiz (Danilo 75.) – Neymar (Ekitike 51.), Mbappé, Messi Vezetőedző: Christophe Galtier

Lille: Chevalier – Diakité (Gudmundsson 66.), Fonte (Yoro 14.), Djalo, Weah – André Gomes, Andre, Bamba, Cabella (Baleba 88.), Angel Gomes (Virginius 88.) – David Vezetőedző: Paulo Fonseca