PL: hiába került előnybe a Liverpool, simán nyerte a rangadót a Manchester City! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 29. fordulóját a Manchester City és a Liverpool rangadója nyitotta.

(Photo by Robbie Jay Barratt – AMA/Getty Images)

Phil Foden és Erling Haaland nélkül vágott neki a Liverpool elleni rangadónak a Manchester City együttese. A két kulcsjátékos hiányának ellenére a City kezdte aktívabban a mérkőzést, amit Gündogan és Rodri lövésével jeleztek. A 15. percben újabb hazai helyzetet lehetett feljegyezni, amikor Mahrez szabadrúgása egy kevéssel elkerülte Alisson kapuját. A City fölényének ellenére a 17. minutumban mégis a Liverpool szerezte meg a vezetést! Diogo Jota kapott kiváló indítást Alexander-Arnoldtól, aki a tizenhatoson belül visszatette lövésre a labdát Salahnak, ő pedig kíméletlenül kihasználta a lehetőséget, 0-1! Guardiola csapatát viszont nem igazán fogta meg a bekapott gól, tíz perccel később ugyanis már az egyenlítés is összejött. Ekkor egy szépen végigjátszott akció végén Grealish centerezett Álvareznek, aki 6 méterről a kapuba passzolt, 1-1! A folytatásban is inkább a Manchester City akarata érvényesült a mezőnyben, de a szünetig nem alakult ki újabb nagy fejlemény.

A második játékrész első támadásából viszont már is összejött a fordítás a Citynek! Álvarez találta meg egy kiváló labdával a szélen Mahrezt, akinek a centerezésére De Bryune érkezett középen, 2-1! Mindössze pár perc telt el, amikor újabb gólt ünnepelhetett a hazai gárda! Először Álvarez lövését még blokkolni tudta Alexander-Arnold, de a kipattanó Gündogan elé került, ő pedig közelről nem hibázott, 3-1! A folytatásban sem változott igazán a játék képe, Jürgen Klopp hiába próbált meg cserékkel frissíteni a csapatán, nem tudott komoly változást elérni. A 74. percben aztán minden kérdést lezárt a Manchester City, miután De Bruyne és Grealish játszott össze, majd utóbbi 10 méterről mattolni tudta Alissont, 4-1! A mérkőzés hajrája is a hazaiak irányítása alatt pergett le, de újabb gól már nem született. Összességében a Manchester City így is teljesen megérdemelt különbségű sikert aratott, és 5 pontra megközelítették az Arsenalt.

Manchester City – Liverpool 4-1 (1-1)
Etihad Stadion Vezette: S. Hooper
Álvarez (28.), De Bruyne (46.), Gündogan (53.), Grealish (74.)  ill. Salah (17.)
Sárga lapok: Rodri (33.) ill. Salah (19.)
ill.-

Manchester City: Ederson – Stones, Akanji, Dias, Aké – Gündogan, Rodri (Silva 83.), De Bruyne, Grealish (Palmer 89.), Mahrez – Álvarez Vezetőedző: Pep Guardiola

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson (Tsimikas 70.) – Elliott (Oxlade-Chamberlain 70.), Fabinho, Henderson – Jota (Nunez 70.), Gakpo (Milner 82.), Salah (Firmino 70.) Vezetőedző: Jürgen Klopp