Serie A: nehézkesen gyűrte le a Juventus a Verona csapatát – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának szombat esti mérkőzésén a tetemes pontlevonást követően is az Európai kupaindulásért küzdő Juventus fogadta a kiesés elől menekülő Veronát.

(Photo by Daniele Badolato – Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Az egész mérkőzést tekintve nem volt túl sok óriási lehetőség, nem volt egy szurkolói szemeket kápráztató találkozó. A 15. percben Depaoli szerezhetett volna vezetést a vendégek részére, de lövése elkerülte a kaput. Az első játékrészben még Danilo veszélyeztetett szabadrúgásból, azonban próbálkozása a kapufát találta el, így 0-0-val mehettek szünetre a csapatok.

Az 56. percben viszont megszerzi a vezetést a Juventus, Manuel Locatelli átadását vehette át teljesen üresen a kapu előterében Moise Kean, majd az átvételt követően higgadtan belőtte ziccerét (1-0). Ezt követően egészen a 83. minutumig kellett várni, akkor Filippo Terracciano cselezte magát lövőhelyzetig, de Szczesny hárítani tudta a próbálkozását. A 87 percben még Bremer szerezhetett volna gólt Gatti átadása után, azonban elvétette a kaput. A Juventus így 1-0-ás győzelmet arat és tapad az AC Milan, Atalanta és AS Roma hármasra, míg a Verona továbbra is a 18. helyen áll, ami kiesést jelent számukra.

Juventus – Verona 1-0 (0-0)
Helyszín: Allianz Stadion (Torino), Vezette: M. Marchetti