Ligue 1: Rangadó áldozat – Kiszállt a Lille a versenyfutásból?

A tavaszi szezon második fordulójához érkeztünk, a francia bajnokságban. A statisztikák szerint, idén hamarabb kezdenek el tisztázódni az erőviszonyok, és a pozícióharcok, mint egy esztendővel ezelőtt. A játéknap rangadóját egyértelműen ma este rendezték, a Saint-Étienne, és a Lille csapatai között.

Ligue 1; 21. forduló
Saint-Étienne – Lille OSC
Gólszerzők: Brandao (55. perc), Tabanou (61.)
A rekordbajnok „Zöldek” mindkét félidőben a saját játékukat játszhatták, ám a döntést csak a második félidőre hagyták amelyben kihasználták, a mostanság megrogyott önbizalommal védő Victor Enyeama elesettségét. A találkozó tehát két ellentétes félidőt produkált. Az első negyvenöt perc vendég fölényt hozott, ám ugye végül a hazai szervezettség sem eredményezett gólt, ekkor még. A második játékrész pedig elhozta a megsemmisülést, a LOSC számára: a St.-Étienne ráérzett, hogy bizony lehet folytatni a kapaszkodást az élmezőnyre, ugyanis a René Girard együttese, ma verhető taktikailag verhető volt. A 61. percre már 2-0 volt oda, a rutinos Florent Balmont hamarosan bekövetkező kiállítása pedig elvett mindenféle pontszerzési reményt, a maradék bő félórára.
A Saint-Étienne nemzetközi kupaindulása egyre esélyesebb, míg a Lille a forduló végére akár már tízpontos hátrányba is kerülhet, az éllovas PSG-vel szemben.