Felkészülési meccsek: Kiütéssel nyert a Fradi, megfricskázták a Kecsót

Több együttes is lejátszotta első edzőmeccsét. A Ferencváros és a Pécs is 5-1-es sikernek örülhetett, míg a Kecskemét a Dunaújvárostól szenvedett vereséget. Csak ikszre volt jó a Győr, a DVTK és a Loki is. A hölgyeknél a Femina négy góllal kapott ki az osztrák St. Pöltentől.

Dibusz Dénes gól nélkül hozta le a neki szánt negyvenöt percet – nso.hu

Kezdjük a Ferencvárossal. A zöld-fehérek a Soroksár ellen léptek pályára a Népligetben, és kiütéses sikerrel tudták le a találkozót. A Ferencvárosban pályára lépett a jelentős Bundesliga tapasztalattal rendelkező Sofian Sahed is. Eleinte nem talált fogást ellenfelén a Fradi, mígnem a 26. percben Gyömbér megszerezte a vezetést. A hajrában egy perc alatt kétszer villant Busai Attila, míg a második félidő elején Lovrencsics Balázs szépített, de a Ferencváros a meccs hajrájában Ionescu majd Péter Antal révén kiütésessé tette a végeredményt.

Ferencváros – Soroksár 5-1 (3-0)
g.: Gyömbér (26.), Busai (44., 45.), Ionescu (86.), Péter A. (90.) ill.: Lovrencsics B. (52.)

A Pécs a Kozármisleny ellen lépett pályára és hasonlóan a Fradihoz, 5-1re nyert. Nem volt ennyire kellemes a győrieknek. Horváth Ferenc legénysége ugyanis mindössze döntetlenre volt képes a Russel Gabcíkovo ellen. A Diósgyőr emberhátrányban fejezte be a Vasas elleni edzőmeccset, de az angyalföldiek nem tudták kihasználni, hogy majd egy órán keresztül létszámfölényben futballoztak. A Paks házon belül játszott, és nyert az U21-es csapat ellen. A DVSC sem lehet büszke teljesítményére a román Botosani elleni 1-1-gyel.

Eredmények:
Pécs – Kozármisleny 5-1 (0-1)
g.: Beke (46.), Városi (48., 66., 75.), Rácz F. (60.) ill.: Nagy K. (41.)

Győr – Gabcíkovo (szlovák) 1-1 (0-0)
g.: Dudás (55.) ill.: Petrás (49.)

Diósgyőr – Vasas 1-1 (1-1)
g.: Gosztonyi (3., 11-esből) ill.: Berecz Zs. (24.)
kiállítva: Eperjesi (29., DVTK)

Dunaújváros – Kecskemét 3-0 (3-0)
g.: Ato (10.), Urbin (24., 33.)

Paks – Paks U21 3-0 (1-0)
g.: Simon A. (26.), Könyves N. (57.), Tóth B. (75.)

DVSC-Teva – Botosani (román) 1-1 (1-0)
g.: Kulcsár T. (15.) ill.: Cirjan (77.)

Mezőkövesd – Cigánd 6-0 (3-0)
g.: Harsányi (24., 38.), Balajti (40., 52., 54.) Melczer V. (80.)

A hölgyeknél a Femina a St. Pöltent fogadta. A osztrákok végig irányították a játékot, és már az elején megszerezték a vezetést egy jobb oldali lövéssel. A folytatásban némileg feljavult a palotai hölgyek játéka, ám az első harmad hajrájában kettőre növelték az előnyt egy távoli lövéssel. A második harmadban bátrabban játszottak a mieink, akik két kisebb lehetőséget is ki tudtak alakítani, végül ez a játékrész gól nélkül ért véget. A harmadik periódus elején újabb két góllal jelentkeztek a vendégek, amivel ki is alakították a végeredményt. A találkozó 3×30 perces volt.

Femina – St. Pölten (osztrák) 0-4 (0-2, 0-0, 0-2)
g.: – ill.: Rötzer (4.), C.Mahr (23.), Petrusova (62.), Pöltl (66.)