Újabb meglepetés…
Enzo Maresca csak perememberként számol az ukrán játékossal, így akár kapóra is jöhet neki…
Második meccsén sem kapott gólt a magyar válogatott…
A koszovói csapat levonult a pályáról…
A kiváló labdarúgó a klub legjobb fizetett játékosa lenne Harry Kane mellett…
A PSV Eindhovent követően újabb csapatot irányíthat a holland legenda…
A végén mégis Uruguay örülhetett…
‘Mentőövet’ dobna mint a blancók, mind a tehetség számára…
A BL-döntőbe jutás volt a tétje a Real Madrid-Manchester City párharcnak, melynek első felvonását a Bernabeuban rendezték kedd este. Pep Guardiola és Carlo Ancelotti nagy összecsapása volt ez.
Sokak szerint a két legjobb – még versenyben lévő – csapat találkozott a keddi elődöntőben. A Manchester City elképesztő formát mutat a világbajnokság óta, esélyük van a triplázásra is (a BL mellett ott vannak az FA Kupa döntőjében és vezetik a Premier League-et is); a Real Madrid pedig behúzta a kupát és minden erejüket a Bajnokok Ligájára összpontosíthatták. Ez azonban egy hosszú párharc, így nem feltétlenül kellett arra számítani, hogy a felek rögtön az elején dűlőre akarják vinni a dolgot.
A City minden esetre bekezdett. Az angolok eleinte totális kontroll alatt tartották a találkozót, közel 70%-os labdabirtoklás mellett. Agresszívan és eredményesen támadtak le nagyon mélyen az ellenfél térfelén, jól tartották a labdát és a Real letámadásait is sokáig magabiztosan passzolgatták ki. Olyan volt a játék képe, mint több mint 10 éve a Barca-Real rangadókon – amikor Guardiola vezetésével a katalánok kisajátították a labdát a buszt a kapu elé leparkoló madridiakkal szemben. A hazai publikum folyamatos füttyszóval reagált a látottakra. Bő 10 perc után a City oldaláról elkezdtek érkezni a lövések, kisebb lehetőségek. Érett a vezető gól, valamint egy rendkívül meggyőző győzelem.
A Real leginkább a biztos védekezésben és azon felül is a veszélyes kontrákban bízhatott. Utóbbi kapcsán három tényezőt lehetett kiemelni: Camavinga labdaszerzéseit és megindulásait; Benzema labdatartását elöl és érkezéseit a kapu előtt; valamint Vinicius zsenijét. Nos, főleg az első és az utolsó tétel hozta meg számukra a várt fordulatot. Az első félidő közepén kisebb hullámvölgybe kerültek az angolok. Jöttek a madridi labdaszerzések és megindulások, az áttörés azonban csak a 36. percben következett be. Ekkor Camavinga indította el hátulról az akciót, aki Modric visszatett labdája után indult meg és passzolt Viniciushoz. A brazil épp csak egy pici helyet kapott, azzal viszont könyörtelenül élni tudott: pár tolás után távolról is lövésre szánta el magát és hatalmas gólt szerzett. Ezzel pedig lépéselőnybe kerültek a hazaiak, hiába voltak erősen alárendelt szerepben addig.
A manchesteri csapat sokat birtokolta a labdát, ám a helyzetek száma, minősége és persze azok kihasználása sem volt kielégítő. Változásra volt szükség Guardiola együttesétől a második félidőben. A szünet után akadt is pár lehetőségük a vendégeknek, de meglepetésre (?) a meccs már egyáltalán nem csak róluk szólt. A Real Madrid ugyanis erőt vett magán és minimum egyenrangú partnere tudott lenni mezőnyben a City-nek. Ezen felül a spanyoloknak is voltak lehetőségeik – legalább olyan közel jártunk a 2-0-hoz, mint az 1-1-hez. Mozgalmas, izgalmas volt a játék és a Real egyre inkább kezdett felülkerekedni. A Manchester City számára ezen a ponton hatalmas szükség volt egy olyan klasszis villanásra, mint amilyen Viniciusé volt a túloldalon. Ekkor jött a 67. perc és a visszavágás: Rodri labdaszerzése után gyors akciót vezethetett a City, aminek a végén Kevin De Bruyne durranthatott kapura jobbal kapásból, ezt a lövést pedig honfitársa, Courtois nem védhette. Szép gólra szép gól volt a válasz, 1-1-ről folytatódhatott a játék.
A hajrá már nem az őrült rohamokról szólt. Óvatosan támadtak csak a csapatok, szem előtt tartva, hogy lesz még egy visszavágó is. A Real járt közelebb a győzelemhez: Tchouameni távoli lövését Edersonnak kellett védenie, a gól így elmaradt. Döntetlen lett a vége, ami izgalmas visszavágót sugall. Nehéz megmondani, melyik csapat lehet elégedettebb ezzel az eredménnyel. Az biztos: a Realnak nem fér majd bele egy újabb “odaadott” 30 perces periódus Angliában. Ott lehet, hogy a csapatok jobban tudják majd büntetni egymás hibáit.
Real Madrid – Manchester City 1-1 (1-0)
Helyszín: Santiago Bernabeu Stadion (Madrid) Vezette: Arturo Dias (portugál)
Gólszerző: Vinicius (36.), De Bruyne (67.)
Sárga lap: Kroos, Ancelotti, Camavinga, ill. Gündogan, Bernardo Silva
Kiállítás: – ill.–
Real Madrid: Courtois – Camavinga, Alaba, Rüdiger, Carvajal – Modric (Nacho), Kroos (Tchouameni), Valverde – Vinicius, Benzema, Rodrygo (Asensio). Edző: Ancelotti.
Manchester City: Ederson – Akanji, Dias, Stones, Walker – Rodri, Gündogan, De Bruyne – Grealish, Haaland, Bernardo Silva. Edző: Guardiola.
Kedd
Real Madrid – Manchester City 1-1
Szerda
21:00 AC Milan – Inter (M4 Sport)
Jöhet a hivatalos megerősítés is?!
Újabb meglepetés…
Enzo Maresca csak perememberként számol az ukrán játékossal, így akár kapóra is jöhet neki…
Második meccsén sem kapott gólt a magyar válogatott…
A koszovói csapat levonult a pályáról…
A kiváló labdarúgó a klub legjobb fizetett játékosa lenne Harry Kane mellett…
A PSV Eindhovent követően újabb csapatot irányíthat a holland legenda…
A végén mégis Uruguay örülhetett…
‘Mentőövet’ dobna mint a blancók, mind a tehetség számára…
Magyarország a holland válogatott ellen lép pályára…
Soha nem látott siker kapujába érkezett a miniállam válogatottja…
Súlyos büntetést helyeztek kilátásba…
Nem asszisztálni mennek a pályára…
Peru és Chile nem bírt egymással…
Skócia McGinn góljával lepte meg Horvátországot…
Eldőlt, hogy a még mindig nyeretlen Svájc búcsúzott az A-ligától…
A válogatottban pedig már a 135. gólnál jár
Gólgazdag mérkőzésen talált be a Manchester United középpályása
Megvan a továbbjutás…
Eldőlt a világbajnok francia középpályás sorsa
Alkalmi szereléssel rukkolt elő a világbajnok sportszergyártója…
Túl sok pénzt fizetnek büntetésekre…?
“A gyári munkások panaszkodhatnának, akik csak ezer eurót visznek haza…”
Megvan Szalai Attila csapatának új vezetőedzője!