Hátrányból ütötte ki ellenfelét a Bilbao – videóval

Hátrányból nyert hétfőn este az Athletic Bilbao a Valladoid ellen a San Mames Stadionban, pedig a 65. percig a vendégek vezettek. Ibai Gómez duplázott, csapata végül kényelmesen szerezte meg a három pontot.

Fotó: sportinglife.com

A spanyol bajnokság huszadik fordulójában sokáig küszködött hazai pályán az Athletico Bilbao a 18. helyezett Real Valladolid ellen, de az utolsó 25 percben már gáláztak a baszkok, és győzelmükkel visszavették a negyedik helyet a tabellán. A 15. percben Óscar González szereztemeg a vezetést a vendégeknek, pedig a Bilbao jobban kezdte a meccset – hozzá kell tenni, hogy a találat erősen lesgyanús szituációban esett. Az első félidő maradék fél órájában eszeveszett tempót produkáltak a felek, a baszkok mindent megtettek az egyenlítésért, de Diego Mariño kapuja bevehetetlennek bizonyult.

A hazaiak a pihenő után is nyomás alatt tartották a kiesés ellen harcoló csapatot, aminek a 65. percben lett meg először az eredménye. Ibai Gómez törte fel a teknőspáncélt, miután az addig kiválóan teljesítő Diego Mariño pont elé ütötte ki Zubeldia távoli kísérletét. Tíz perccel később a csereként beállt De Marcos használta ki a védelem teljes leblokkolását, és közvetlen közelről, fejjel szerezte meg a vezetést a Bilbaónak. Teljesen szétesett a Valladoid védelme a végére, Ibai Gómez szép akció végén szerezte meg önmaga második, csapata harmadik gólját nyolc perccel a vége előtt, majd négy perccel később Ander Herrera is fejelt egyet. A lefújás előtt Valdet Rama gyönyörű egyéni akció végén még szépíteni tudott – úgy ment ét a baszkok védelmén, mint kés a vajon –, de ez aligha adott vigaszt csapatának.

Tizenkettedik győzelmével Ernesto Valverde csapata visszavette a Villarrealtól a negyedik helyet, amely még BL-selejtezőt ér, míg a Valladoid maradt a 18., kieső helyen.

Athletic Bilbao-Valladolid 4-2 (0-1)
Gsz.: Ibai Gómez (65., 82.), De Marcos (75.), Ander Herrera (86.), ill. Óscar González (15.), Rama (91.)

A La Liga állása 20 forduló után:

1. Barcelona 51 pont; 2. Atlético Madrid 51 pont, 3. Real Madrid 50 pont; 4. Athletic Bilbao 39 pont; 5. Villarreal 37 pont; 6. Real Sociedad 33 pont; 7. Sevilla 31 pont; 8. Espanyol 25 pont; 9. Valencia 24 pont (26–31); 10. Getafe 24 pont (22–33); 11. Granada 24 pont (19–25); 12. Levante 24 pont (19–28); 13. Osasuna 22 pont; 14. Málaga 21 pont (18–24); 15. Elche 21 pont (19–28); 16. Celta Vigo 19 pont (23–31); 17. Almería 19 pont (21–39); 18. Valladolid 16 pont (23–37); 19. Rayo Vallecano 16 (18–47); 20. Betis 11 pont;