Felkészülés: a Fehérvár döntetlent játszott a két idénnyel ezelőtti török bajnokkal

A Szlovéniában edzőtáborozó Fehérvár szombaton a török élvonalbeli Trabzonspor ellen lépett pályára…

A szlovéniai Kranj közelében edzőtáborozó Fehérvár a szombati kora esti órákban fordulatos mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszott a Trabzonspor ellen. A két szezonnal ezelőtti török bajnok semmit nem bízott a véletlenre és az uruguayi Maxi Gómez már az első tíz percben vezetéshez juttatta őket. A fehérváriak nem adták fel, bátran futballoztak és több kimaradt lehetőség után nem sokkal a szünet előtt Csongvai Áron egyenlítette ki a találkozó állását. A második félidőből bő tíz perc telt el, amikor a Fehérvár szerzett újabb gólt, Houri előkészítéséből az első találatnál gólpasszt adó Kenan Kodro volt eredményes. A második játékrész derekánál mindkét csapat tömeges cserékt hajtott végre. A magyar csapat nem tudta megőrizni egygólos előnyét a lefújásig, ugyanis negyedórával a meccs vége előtt a korábban Újpesten játszó Enis Bardhi kiegyenlített, így 2-2 lett a végeredmény.

Fehérvár – Trabzonspor 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Csongvai (37.), Kodro (58.), ill. Maxi Gómez (9.), Bardhi (75.)