PL: Darwin Nunez a hajrában duplázott, a Liverpool 10 emberrel legyőzte a Newcastle Unitedet! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 3. fordulóját a Newcastle United és a Liverpool rangadója zárta.

(Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

Ahogyan azt várni lehetett, rendkívül intenzív és helyenként agresszív játékkal rukkolt elő mindkét csapat az első percektől kezdve, olyannyira, hogy Alexander-Arnold az első 10 percben majdnem ki is állíttatta magát, de végül a játékvezető nem mutatta fel neki a második sárgáját, így a pályán maradhatott. Az első helyzeteket a Newcastle tudta kidolgozni, de Joelinton és Gordon kísérletei nem okoztak gondot Alisson számára. A Liverpool első lehetősége a 17. percben alakult ki, amikor Diaz cselezte be magát a büntetőterületen belülre, de az ütemtelen lövését Pope nagy bravúrral szögletre tudta ütni. A félidő közepén aztán jött a hidegzuhany a Liverpool számára. A 25. percben Salah tette hátra a labdát Alexander-Arnold számára, akinek a talpa alatt elcsúszott a labda, erre pedig Gordon tudott lecsapni, majd Alissonnal szemben értékesítette is a ziccert, 1-0! 3 minutummal később Gordon Isakot próbálta meg kiugratni, akit van Dijk szerelt, a játékvezető viszont úgy látta, hogy a holland védő utolsó emberként szabálytalankodott a támadóval szemben, így kiállította a Liverpool csapatkapitányát! A 36. percben nagyon közel járt a Newcastle, hogy megduplázza az előnyét, Almiron kapáslövésénél viszont Alisson emberfeletti védést mutatott be és a felsőlécre tolta a labdát, majd a lepattanót még szögletre tudta ütni.

A második játékrészben sem változott a játék képe, a Newcastle irányította a játékot és alakította ki a helyzeteket, de a döntő csapást nem tudták bevinni a Liverpoolnak. A legnagyobb helyzetek Almiron előtt adódtak, a támadó azonban az 50. percben az ötösről fölé bombázott egy labdát, majd a 76. percben a ballal eleresztett tekerésénél a kapufa mentette meg a vendégeket. A kihagyott helyzetek aztán megbosszulták magukat, és a Liverpool a 81. percben kiegyenlített! Jota próbálta meg kiugratni Nunezt, az átadása viszont nem volt jó, de Botmanról pont az uruguayi támadó elé pattant a játékszer, aki ezt követően szépen kilőtte a hosszú alsót, 1-1! Ezt követően a Newcastle mindent megtett, hogy ismét megszerezze a vezetést, de az igazi hidegzuhany a 93. percben érkezett, amikor Salah kiugratása tökéletes volt Nunez számára, ő pedig másodszor is mattolni tudta Popeot, 1-2! A Liverpool így úgy gyűjtötte be a 3 pontot, hogy több mint egy órán keresztül emberhátrányban játszott!

Newcastle United – Liverpool 1-2 (1-0)
St. James Park Vezette: J. Brooks