UEFA Ifjúsági Liga: a Real hátrányból győzött, az Inter kétgólos előnyből sem tudott nyerni – KÖRKÉP

A keddi játéknap után szerdán újabb négy csoportban rendeztek mérkőzéseket az UEFA Ifjúsági Liga újonnan indult kiírásában…

(Photo by Mattia Ozbot – Inter/Inter via Getty Images)

Az UEFA Ifjúsági Liga első fordulójában több pikáns párosítást is rendeztek, köztük a két sorozattal ezelőtti finálé résztvevői is összecsaptak egymással.

A 2021-2022-es kiírás döntőjének “visszavágóján” a Benfica U19 és a Red Bull Salzburg U19 egy hajrábeli gólváltás jóvoltából 1-1-es döntetlent játszott egymással. A Salzburg soraiban az osztrák korosztályos válogatott Jánó Zétény 78 percet játszott kezdőként. A csoport másik mérkőzése ugyancsak pontosztozkodással végződött, miután az Inter U19 a kétszeri kétgólos vezetése ellenére sem tudta legyőzni a Real Sociedad U19 gárdáját, 3-3-as döntetlent játszottak.

Az FC Köbenhavn U19 fölényes, 5-1-es győzelmet aratott a Galatasaray U19 felett, mely során a dán gárda mindkét magyar játékosa pályára lépett. Szűcs Tamás és Németh Hunor egyaránt a második félidőben lett becserélve, előbbi szerezte csapata ötödik gólját, utóbbi pedig egy sárga lappal gazdagodott.

Az A csoport másik találkozóján a Bayern München U19 2-0-ra diadalmaskodott a Manchester United U19 ellen, miután az első játékrészben a hatalmas tehetségnek tartott Robert Ramsak, míg a második felvonásban pedig Michael Scott volt eredményes, így biztos győzelmet arattak.

A legnagyobb esélyesek közé sorolt Real Madrid U19 a vártnál nehezebben, 2-1-re győzte le az Union Berlin U19 együttesét, miután a németek a szünetben még 1-0-ra vezettek. Alvaro Arbeloa csapata a második játékrészben Hugo De Llanos és César Palacios góljaival fordította a maga javára a mérkőzést. Ebben a csoportban a másik mérkőzésen a Sporting Braga U19 egyetlen korai találattal múlta felül 1-0 arányban a Napoli U19 csapatát.

A B csoport mindkét mérkőzésén egy góllal a vizitáló csapat diadalmaskodott, így aztán a PSV Eindhoven U19 együttese az Arsenal U19 legénységét múlta felül 2-1-re, míg az RC Lens U19 egy korai góllal diadalmaskodott 1-0-ra a Sevilla U19 ellen.

A csoport:

Galatasaray U19 – FC Köbenhavn U19 1-5 (0-3)
Gólszerzők: Kasal (46.), ill. Chiakha (19., 61.), E. Höjlund (37.), Sahsah (38.), Szűcs T. (90+5.)

Bayern München U19 – Manchester United U19 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Ramsak (40.), Scott (84.), ill.

Az A csoport aktuális állása

B csoport:

Arsenal U19 – PSV Eindhoven U19 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Nwaneri (31.), ill. Bars (42.), van Duiven (70.)

Sevilla U19 – RC Lens U19 0-1 (0-1)
Gólszerző: ill. Herbin (5.)

A B csoport aktuális állása

C csoport:

Real Madrid U19 – Union Berlin U19 2-1 (0-1)
Gólszerzők: De Llanos (55.), C. Palacios (76.), ill. J. Friedrich (43.)

Sporting Braga U19 – Napoli U19 1-0 (0-0)
Gólszerző: Noro (10.), ill.

A C csoport aktuális állása

D csoport:

Real Sociedad U19 – Inter U19 3-3 (1-2)
Gólszerzők: Orobengoa (11.), J. Martín (53., 90.), ill. A. M. Sarr (5.), Kamate (7.), Matjaz (64.)

Benfica U19 – Red Bull Salzburg U19 1-1 (0-0)
Gólszerzők: J. Veloso (82.), ill. Paumgartner (87.)