La Liga: fordulatos, hétgólos mérkőzésen győzte le a Real Socidad a Getafét – videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójának vasárnapi játéknapjának nyitómérkőzése igazán gólgazdagra sikeredett…

(Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

A Real Sociedad hazai pályán újra gólgazdag mérkőzésen aratott sikert, ugyanis a legutóbbi Reale Arenában lejátszott bajnoki mérkőzésén a Granadát verte 5-3-ra, most pedig a Getafe ellen győzött 4-3-ra a baszk alakulat. A vezetést már korán megszerezték, egy bedobást követően Brais Mendez verte meg védőjét, majd szolgálta ki Takefusa Kubót, aki nem hibázott ziccerben (1-0). Azonban még az első játékrészben fordítani tudtak a vendégek, előbb Carles Alena fejelt gólt a 39. percben (1-1), majd a ráadás 5. percében Borja Mayoral értékesített egy büntetőt (1-2), így vendég előnnyel mehettek szünetre a csapatok.

A második félidő első negyedórájának a végén a Sociedad is büntetőhöz jutott, amelyet Oyarzabal végzett el és lőtt a vendégek kapujába (2-2). A hazaiak a 66. percben pedig a vezetést is magukhoz ragadták, Soria kapus kijött a kapujából, de alászaladt a labdának, így Brais Mendez az üresen tátongó kapuba bólintott (3-2). A 88. percben Oyarzabal tudott duplázni, egy a végletekig lejátszott gyönyörű támadás végén talált be a spanyol támadó (4-2). A hosszabbítás 2. percében még Latasa tudott kozmetikázni az eredményen (4-3), de az egyenlítés már nem jött össze a vendégeknek. A Sociedad a győzelmével fellépett a 7. helyre, míg a Getafe maradt a 12. pozícióban.

Real Sociedad – Getafe 4-3 (1-2)
Helyszín: Reale Arena (San Sebastian), Vezette: J. Pulido
Gólszerzők: T. Kubo (2.), Oyarzabal (61. – büntetőből, 88.), B. Mendez (66.) ill. C. Alena (39.), B. Mayoral (45+5.), J. Latasa (90+2.)
Sárga lap: B. Mendez (45+1.), A. Munoz (45+3.), A. Remiro (45+4.) ill. D. Rico (19.), D. Suárez (52.)

Real Sociedad: Remiro – Traoré, Zubeldia (Pacheco 83.), Le Normand, Munoz – Kubo, González (Zubimendi 58.), Turrientes (Merino 58.), Barrenetxea (Cho 69.) – Mendez, Sadiq (Oyarzabal 58.). Vezetőedző: I. Alguacil

Getafe: Soria – Suárez, Mitrovic, Alderete, Rico – Djene (Greenwood 68.), Maksimovic – Carmona (Arambarri 68.), Alena (Lozano 78.), Mata (O. Rodríguez 78.) – Mayoral (Latasa 46.). Vezetőedző: J. Bordalas