Ligue 1: kétgólos előnyt adott le a Lyon, így továbbra is nyeretlen és kiesésre áll – videóval

A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 8. fordulójában sem tudta megszerezni első bajnoki győzelmét a Lyon…

A mérkőzés ezúttal sem kezdődött remekül a nagy múltú csapatnak, ugyanis a 16. percben megszerezték a vezetést a vendégek, a mindössze 17 éves középpályás, Kroupi egy remek lövőcselt követően 18 méterről gyönyörű gólt tekert a balfelső be (0-1). Ezt követően megrázta magát a Lyon és két perc alatt két gólt szerezve megfordították a találkozót. A 21. percben egy beívelt labdát fejeltek rossz helyre a védők, amelyre Nuamah csapott le és erőből a rövidsarokba lőtt (1-1). A 22. percben pedig már a hazaiaknál volt az előny, egy gyors kontratámadás végén Jeffinho tette le a labdát Lacazette elé, aki már úgy tűnt túlcselezi magát, ám éles szögből is betudta venni a vendégek kapuját (2-1). Sőt, még az első félidőben kettőre növelte előnyét a Lyon, Lacazette tudott duplázni, a rutinos francia csatár büntetőből rúgta meg második gólját (3-1).

A második játékrész sem a legjobban indult az eddig nyeretlen OL számára, ugyanis Kroupi megszerezte második gólját is az 54. percben, a 17 éves játékos egy balról érkező labdát belsőzött higgadtan a kapuba közelről, így feljött egygólra a Lorient (3-2). A 79. percben pedig jött a fekete leves a hazaiak számára, ugyanis a második félidőben sokkal jobban játszó Lorient egyenlíteni tud Yongwa révén (3-3). A Lyon tehát ezúttal sem tudott nyerni, ráadásul egyik riválisa ellen, így továbbra is a kieső 17. helyet foglalják el mindössze 3 pontot szerezve 8 fordulót követően, míg a Lorient 7 egységet szerezve a 15. pozíción áll.

Lyon – Lorient 3-3 (3-1)
Helyszín: Parc Olympique Lyonnais (Lyon), Vezette: C. Turpin
Gólszerzők: Nuamah (21.), Lacazette (22., 41. – büntetőből) ill. Kroupi (16., 54.), Yongwa (79.)