UEFA Ifjúsági Liga: a PSG legyőzte a Milant, hibátlan maradt a Barcelona – KÖRKÉP

A keddi játéknap után a szerda délutáni órákban újabb négy csoport mérkőzéseit bonyolították le az UEFA Ifjúsági Liga főtáblájának harmadik fordulójában…

(Photo by Giuseppe Cottini/AC Milan via Getty Images)

Az UEFA Ifjúsági Liga szerdai játéknapján ez E-től a H csoportig érdekelt csapatok léptek pályára.

A Barcelona U19 a harmadik mérkőzését is megnyerte, miután a meccs elején és végén szerzett találatokkal 2-0-ra felülmúlta a Sahtar Donyeck U19 csapatát. A katalán fiatalok kapuját ismét a magyar állampolgársággal is rendelkező Yaakobishvili Áron védte. A csoport másik mérkőzésén az FC Porto U19 a 16 évesen két gólt szerző Anha Cande főszereplésével aratott sima, 4-1-es sikert a Royal Antwerpen U19 ellen, így a portugál gárda hat ponttal követi a Barcát.

Az F csoport rangadóján a Paris Saint-Germain U19 gárdája Senny Mayulu góljával 1-0-ra diadalmaskodott az AC Milan U19 ellen. Eközben a Borussia Dortmund U19 csapata házon nyert 2-1-re a Newcastle United U19 ellenében, így az angol csapat továbbra sem szerzett pontot, míg a másik három együttes három forduló után egyaránt hat ponttal áll a csoportban.

A Manchester City U19 a klasszikus mesterhármast jegyző Kane Taylor vezetésével 4-0-s sikert aratott a Young Boys U19 vendégeként. A csoport másik mérkőzésén az RB Leipzig U19 a vártnál nehezebben érvényesítette a papírformát, két hajrábeli találattal tudott fordítani 2-1-re a Crvena zvezda U19 ellen, így a német csapat az angollal együtt hétpontos.

A Feyenoord U19 és a Lazio U19 együttese izgalmas meccsen játszott 2-2-es döntetlent egymással, miután a római fiatalok kétgólos hátrányból egyenlítettek ki, a második gólt már emberelőnyben szerezve. Az Atlético Madrid U19 két góllal múlta felül idegenben a Celtic U19 gárdáját, így Fernando Torres csapata hat ponttal üldözi a csoport második helyén a rotterdamiakat.

E csoport:

Feyenoord U19 – Lazio U19 2-2 (1-0)
Gólszerzők: Giersthove (40.), Slory (55.), ill. Napolitano (72.), Bordon (86.)
Kiállítva: El Harmouz (83.), ill.

Celtic U19 – Atlético Madrid U19 0-2 (0-1)
Gólszerzők: – ill. D. Torres (38.), Belaid (82.)

Az E csoport aktuális állása

F csoport:

Paris Saint-Germain U19 – AC Milan U19 1-0 (1-0)
Gólszerző: Mayulu (39.), ill.

Newcastle United U19 – Borussia Dortmund U19 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Neave (74.), ill. Rijkhoff (12.), Bamba (53.)

Az F csoport aktuális állása

G csoport:

Young Boys U19 – Manchester City U19 0-4 (0-2)
Gólszerzők: ill. K. Taylor (17., 33., 69.), J. Heskey (64.)

RB Leipzig U19 – Crvena zvezda U19 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Schierack (82.), L. Saric (87.), ill. Vukojevic (47.)

A G csoport aktuális állása

H csoport:

FC Barcelona U19 – Sahtar Donyeck U19 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Darvich (15.), J. Hernández (85.), ill.

Royal Antwerpen U19 – FC Porto U19 1-4 (0-2)
Gólszerzők: Vandeplas (90+4.), ill. A. Cande (6., 18.), A. Oliveira (67.), Pinto Martins (81.)