Saudi Pro League: idegenben győzött az Al-Hilal és hét pontra meglépett Cristiano Ronaldóéktól

A szaúdi labdarúgó-bajnokság (Saudi Pro League) 12. fordulójának egyik nyitómérkőzésén lépett pályára a listavezető Al-Hilal az Al Fateh otthonában.

A sztárokkal teletűzdelt Al-Hilal a jó formában lévő Al Fateh csapatához látogatott, ahol nem egyszerű győzni, ráadásul Slaven Bilic jól összerakta az együttest a szezonra, ugyanis a harmadik legtöbb gólt szerezték az idényben. A mai találkozón viszont ez a gólerősség nem mutatkozott meg, hiszen egyszer sem sikerült bevenni a vendégek kapuját, habár erre bőven megvolt a lehetősége a csapatnak. A Neymart sérülés miatt nélkülöző Al-Hilal együttesének viszont kétszer is sikerült betalálni. Az első gólt rögvest a találkozó elején lőtték meg a vendégek, Aleksandar Mitrovic tudott értékesíteni egy büntetőt az 5. percben (0-1). A második, mindent eldöntő találat pedig a mérkőzés legvégén érkezett, a hosszabbítás 3. percében, amelyet Al Dawsari szerzett (0-2). Az Al-Hilal a győzelmével hét pontra meglépett a Cristiano Ronaldo fémjelezte Al Nasszr gárdájától, azonban egy mérkőzéssel többet játszottak Rúben Nevesék.

Al Fateh – Al-Hilal 0-2 (0-1)
Helyszín: Prince Abdullah bin Jalawi Stadion (Al-Hasa), Vezette: H. Said Martínez (hondurasi)
Gólszerzők:ill. A. Mitrovic (5. – büntetőből), Al Dawsari (90+3.)