Süper Lig: Wilfried Zaha duplájával nyert és élre állt a Galatasaray

A török labdarúgó-bajnokság (Süper Lig) 11. fordulójának nyitómérkőzésén a kiváló formában lévő Galatasaray a Kasimpasa együttesét fogadta.

(Photo by Arif Hudaverdi Yaman/Anadolu via Getty Images)

A Galatasaray az első fordulóban játszott döntetlenje óta mind a 9 bajnoki találkozóját megnyerte, azonban a Kasimpasát korántsem vehették félvállról az isztambuliak. A két csapat egy küzdelmes találkozót vívott egymással és mindkét együttes játékában benne volt a gól. A vezetést a hazaiak szerezték meg a 33. percben, az ellenfél térfelének közepén erőszakosan szerzett labdát Wilfried Zaha, majd az elefántcsontparti kettő támadó kettőt tolt rajta és a kígyó térről kirúgta a jobb alsót (1-0). A második félidő elején Zaha megszerezte saját maga és csapata második gólját is, miután egy gyors kontratámadás végén nem tudnak felszabadítani a hazaiak, ezért a 30 éves szélső szinte üres kapura lőhette rá a labdát, azonban nem találta el túl jól, de a menteni igyekező védők elvétették a labdát, így az a kapuban kötött ki (2-0). Az 54. percben viszont lefaragtak egy gólt a vendégek a hátrányukból, Aytac Kara szögletére Kenneth Omeruo érkezett a legjobb ütemben a röviden és 6 méterről a kapuba fejelt (2-1). A hátralévő időben a hazaiak támadójátéka visszaesett, a Kasimpasa pedig nem volt elég pontos a kapu előterében, így maradt a 2-1-gyes Galatasaray győzelem. Az isztambuliak ezzel átvették a vezetést a tabellán a hibátlan Fenerbahce előtt, de ősi riválisuk csak holnap játssza le soron következő mérkőzését, míg a Kasimpasa maradt az 5. helyen a bajnokságban.

Galatasaray – Kasimpasa 2-1 (1-0)
Helyszín: Rams Park (Isztambul), Vezette: A. Kardesler
Gólszerzők: W. Zaha (33. 51.) ill. K. Omeruo (54.)