Serie A: egy varázslatos góllal és egy büntetővel hozta a kötelezőt az Inter a Frosinone ellen! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 12. fordulóját az Inter és a Frosinone összecsapása zárta.

(Photo by Piero Cruciatti/Anadolu via Getty Images)

Az előző 3 bajnokiját megnyerő Interre nem várt könnyű feladat, hiszen az a Frosinone érkezett hozzájuk, amely az újoncok közül tán a legszebb játékot bemutatva igen jól teljesít ebben a szezonban és már számos ellenfél orra alá borsot is tudtak törni az eddig lejátszott 11 bajnokijukon. Az Inter ennek ellenére magabiztosan kezdett és az első percektől kezdve az irányításuk alá vonták a mérkőzést. Az első nagy lehetőségük a 19. percben alakult ki, amikor Martinez 15 méterről leadott lövését Turati hatalmas bravúrral tolta a léc fölé. A folytatásban is rengeteg ígéretes helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, de vagy a lövés nem sikerült túl jól, vagy az utolsó passzokba csúszott hiba. A szünetre viszont így is előnnyel vonulhatott a milánói alakulat, köszönhetően Federico Dimarco varázslatos góljának. Az inter védője a félpályát átlépve, a mérések szerint 56 méterről emelte át a kapust, a labda pedig gyönyörű ívben hullott a hálóba, 1-0!

A második félidő elején aztán büntetőhöz jutott az Inter, miután Marcus Thuram egyéni akcióját csak szabálytalanul tudta megállítani az egyik védő. A labda mögé Calhanoglu állt, ő pedig magabiztosan értékesítette a lehetőséget, 2-0! Az 57. percben közel járt a Frosinone ahhoz, hogy egy gólra csökkentse a különbséget, de Cheddira lövésénél Sommer hatalmas bravúrt bemutatva a kapufára tudta tolni a labdát. A 63. minutumban Marchizza vállalkozott egy távoli lövésre, Sommer azonban nagyot nyújtózkodva ezt is hárítani tudta. Egy perccel később Dimarco varázslatos passza után Barella zárhatott volna le minden kérdést, az olasz középpályás lövése azonban csak az oldalhálót érintette. A mérkőzés utolsó harmadában még mindkét fél előtt adódott 1-1 lehetőség a gólszerzésre, de a kapusok a helyükön voltak, így már nem változott a találkozó állása. Összességében az Inter megérdemelt sikert aratott, amivel ismét a tabella élére álltak és 2 pontos előnnyel mehetnek a válogatott szünetre.

Inter – Frosinone 2-0 (1-0)
Stadio Giuseppe Meazza Vezette: F. Dionisi