UEFA Ifjúsági Liga: súlyos vereséget szenvedett a Barcelona, rangadót nyert az Atlético – KÖRKÉP

A kedd délutáni órákban négy csoportban bonyolítottak le mérkőzéseket az UEFA Ifjúsági Liga csoportkörének ötödik fordulójában…

(Photo by Leonardo Gerzon/NurPhoto via Getty Images)

Az UEFA Ifjúsági Liga ötödik fordulójának első napján az E csoporttól a H-ig érdekelt csapatok léptek pályára.

A játéknap legnagyobb meglepetése vitathatatlanul az volt, hogy a Barcelona U19 csapata 4-0-s vereséget szenvedett hazai környezetben az FC Porto U19 ellen. A portugál csapat az első félidőben egy, a másodikban további három alkalommal mattolta a katalánok magyar utánpótlás-válogatott kapusát, Yaakobishvili Áront. A két csapat így 12-12 ponttal áll csoportja élén. A H csoport másik mérkőzésén a Sahtar Donyeck U19 3-1-re győzött a Royal Antwerpen U19 ellen, így hat ponttal foglalja el a harmadik helyet.

Az E csoport rangadóján az Atlético Madrid U19 egy hajrábeli találat jóvoltából aratott egygólos sikert a Feyenoord U19 vendégeként, ezzel Fernando Torres csapata megelőzte Robin van Persie legénységét a csoport élén. Ugyanebben a csoportban két nyeretlen csapat egymás elleni meccsén a Celtic U19 2-0-ra diadalmaskodott a Lazio U19 ellen, így helyet cseréltek egymással a harmadik-negyedik pozícióban.

Az AC Milan U19 a korai hátrányba kerülés ellenére 4-1-re legyőzte a Borussia Dortmund U19 csapatát az F csoport első helyéről döntő összecsapáson. Az olasz csapat már az első félidő végére kialakította a találkozó végeredményét, Filippo Scotti duplázott, így az utolsó forduló előt biztossá vált, hogy Ignazio Abate csapata megnyeri a csoportját. Az eddig nyeretlen Newcastle United U19 2-1-es sikert aratott a Paris Saint-Germain U19 ellen, így kettőjük közt továbbra is nyílt a csata a csoport harmadik helyéért.

A G csoport első helyéért zajló összecsapáson a Manchester City U19 hátrányból fordítva diadalmaskodott az RB Leipzig U19 ellen, miután a szünetben még a németek vezettek egy tizenegyesgóllal, a második játékrész során azonban az angolok fordítani tudtak. Így a City hárompontos lépéselőnybe került a lipcseiekkel szemben, miközben a Young Boys U19 győzött a Crvena zvezda U19 ellen, ezzel a két kiscsapat egyaránt hárompontos az egymás elleni győzelmeknek köszönhetően.

E csoport:

Feyenoord U19 – Atlético Madrid U19 0-1 (0-0)
Gólszerző:ill. I. Luque (81.)

Lazio U19 – Celtic U19 0-2 (0-1)
Gólszerzők:ill. D. Kelly (13.), B. Davidson (72.)

Az E csoport aktuális állása

F csoport:

AC Milan U19 – Borussia Dortmund U19 4-1 (4-1)
Gólszerzők: Zeroli (23.), Scotti (28., 31.), Sia (39.), ill. Rijkhoff (4.)

Paris Saint-Germain U19 – Newcastle United U19 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Sangare (85.), ill. S. Bailey (11.), J. Emerson (88.)
Kiállítva: Mayulu (48.), ill.

Az F csoport aktuális állása

G csoport:

Manchester City U19 – RB Leipzig U19 2-1 (0-1)
Gólszerzők: K. Taylor (63.), Adam (75.), ill. Eduardo (40. – büntetőből)

Young Boys U19 – Crvena zvezda U19 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Parra (18.), Luthi (71.), ill. Lecic (86.)

A G csoport aktuális állása

H csoport:

Barcelona U19 – Porto U19 0-4 (0-1)
Gólszerzők:ill. R. Mora (23.), G. Sousa (59.), Meireles (73.), Cande (79.)

Sahtar Donyeck U19 – Royal Antwerpen U19 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Yuschchenko (7.), Elmazhad (69. – öngól), Savin (83.), ill. Vandeplas (60.)
Kiállítva:ill. Elmazhad (90+6.)