BL: hiába vezetett kétszer is két góllal a Manchester United az isztambuli pokolban, végül csak egy ponttal térhetnek haza! – videóval

A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a szerdai játéknapon a kora esti idősávban Galatasaray – Manchester United és Sevilla – PSV összecsapásokat rendeztek.

(Photo by ANP via Getty Images)

Jól kezdődött a mérkőzés a Manchester United szempontjából, hiszen az életükért küzdő „Vörös Ördögök” a 11. percben megszerezték a vezetést. Egy szépen kijátszott akció végén Fernandes tette a hétvégén csodagólt szerző Garnacho elé a labdát, aki egy életerős lövéssel a léc alá vágta a labdát, 0-1! A 15. minutumban nagyon közel járt a Galata az egyenlítéshez, de Onana nagy bravúrral védeni tudott egy szöglet után közelről érkező fejest. A 18. percben aztán még tovább nőtt a különbség: Bruno Fernandes kapott a félpálya közepén labdát, majd miután senki sem támadta meg, jó 25 méterről védhetetlen bombát eresztett meg Muslera kapujára, 0-2! A törökök azonban nem adták fel, és a játékrész közepén sikerült megfelezni a különbséget. A 29. percben Ziyech végezhetett el szabadrúgást, amit a sorfal Galatás tagjai között el tudott lőni, ami így utat talált Onana hálójába, 1-2! A szépítést követően a szünetig inkább a törökök akarata érvényesült, de az egyenlítés nem jött össze.

A második játékrész elején aztán ismét a Manchester United kezdett jobban. A „Vörös Ördögök” egy szép összjátékot követően létszámfölényben támadhatták meg a török védelmet, aminek a végén McTominay talált a hálóba, 1-3! Nem tartott azonban sokáig a vendégek kétgólos előnye! Ziyech végezhetett el egy újabb szabadrúgást, amit a kapu elé tekert, középen viszont nem ért hozzá senki, Onana pedig a saját kapujába ütötte, 2-3! Nem sokkal később aztán már az egyenlítés is összejött a törököknek! A 71. percben Ziyech adott kiváló labdát Aktürkoglunak, aki a tizenhatoson belül gyönyörűen kilőtte a rövid felsőt, 3-3! Az egyenlítést követően ismét inkább a United akarata érvényesült, a 75. percben előbb Garnacho tekerése, majd McTominay lövése kerülte el centikkel a kaput. A 90. percben aztán újabb hatalmas lehetőség adódott a United előtt, Pellistri viszont közvetlen közelről Muslerába lőtte a ziccerét. Ez volt végül a mérkőzés utolsó helyzete, így a Manchester United hiába vezetett kétszer is két góllal, végül csak egy pontot tudtak szerezni, ami miatt rettentő nehéz helyzetből várhatják majd a csoportkör utolsó fordulóját, ahol a Bayern München ellen fognak játszani.

Galatasaray – Manchester United 3-3 (1-2)
Rams Park Vezette: J. M. Sanchez
Ziyech (29., 62.), Aktürkoglu (71.) ill. Garnacho (11.), Fernandes (18.), McTominay (55.)
Sárga lapok: Boey (42.), Ayhan (54.) ill. Fernandes (27.), Amrabat (45+2.), Shaw (59.), Wan-Bissaka (64.)
Kiállítás:ill.-

Galatasaray: Muslera – Angelino (Nelsson 83.), Ayhan, Bardakci, Boey – Ndombele (Oliveira 60.), Torreira – Zaha (Demirbay 88.), Mertens (Aktürkoglu 60.), Ziyech (Yilmaz 83.) – Icardi Vezetőedző: Okan Buruk

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka (Dalot 78.), Maguire, Lindelöf, Shaw – McTominay, Amrabat (Mainoo 58.) – Antony, Fernandes, Garnacho (Pellistri 78.) – Höjlund (Martial 58.) Vezetőedző: Erik ten Hag

Az A-csoport eredményei és további programja:

Galatasaray – Manchester United 3-3
21:00 Bayern München – FC Köbenhavn (Tv: Sport 2)

Az A-csoport aktuális állása:

A B-jelű négyesben az első hely szinte már biztosan az Arsenalé, a második pozícióért viszont még a Sevilla, PSV, Lens trió egyaránt harcban állt. Ebből a három csapatból ezúttal a Sevilla és a PSV egymás ellen tehetett nagy lépést a továbbjutás felé. Az első félidő alapján a spanyol csapat kezdte jobban az összecsapást, amely többször is eljutott veszélyes helyzetig a 45 perc alatt. Az egyik lehetőségből aztán gól is született, a 24. percben ugyanis Ramos fejesével előnybe került a Sevilla, 1-0! A PSV az egész játékrészben szenvedett a támadásépítéssel, és alig tudtak veszélyt jelenteni Dmitrovic kapujára, amit jól mutat, hogy mindössze egy kaput eltaláló lövésük volt, így bőven volt min változtatniuk a szünetben.

A második játékrész aztán úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött, a Sevilla ugyanis meg tudta duplázni az előnyét. Acuna adott a félpályáról kiváló labdát En-Nesyrinek, amit a marokkói támadó Benitez felett átemelve a kapuba juttatott, 2-0! A második félidő közepéig nagyon a Sevillának állt a zászló, a 66. percben azonban Ocampos villámgyorsan begyűjtött két sárgát, így emberhátrányba került a hazai gárda. Ezt nagyon gyorsan ki tudta használni a PSV, két perc elteltével ugyanis Saibari vette be Dmitrovic kapuját, 2-1! A hollandok nyomása végül a 82. percben érett újabb góllá, ekkor egy beadást követően Vertessen fejelte a labdát a kapu irányába, ami végül Gudelj testéről jutott a Sevilla kapujába, 2-2! Itt viszont még nem ért véget a Sevilla vesszőfutása, a 92. percben ugyanis Vertessen beadása után Pepi fejelte a hálóba a labdát, 2-3! A PSV ezzel 16 év után tudott ismét idegenbeli BL meccset nyerni, a Sevilla pedig már biztosan nem jut be a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszába.

Sevilla – PSV Eindhoven 2-3 (1-0)
Ramon Sánchez Pizjuán Stadion Vezette: D. Massa
Ramos (24.), En-Nesyri (47.) ill. Saibari (68.), Gudelj (82. – öngól), Pepi (90+2.)
Sárga lapok: Ocampos (63.) ill. Lozano (33.)
Kiállítás: Ocampos (66.) ill.-

Sevilla: Dmitrovic – Acuna, Ramos, Gudelj, Navas (Sanchez 58.) – Rakitic, Fernando (Torres 83.), Sow (Jordan 73.) – Lukebakio (Nianzou 73.), En-Nesyri (Mir 74.), Ocampos Vezetőedző: Diego Alonso

PSV: Benitez – Teze, Ramalho (Saibari 58.), Boscagli (van Aanholt 83.), Dest – Til (Tillmann 58.), Schouten (Pepi 83.), Veerman – Bakayoko, de Jong, Lozano (Vertessen 44.) Vezetőedző: Peter Bosz