Serie A: Vlahovic duplázott, a Juventus elhozta a három pontot a Lecce otthonából! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 21. fordulójának vasárnapi játéknapját a Lecce és a Juventus összecsapása zárta.

(Photo by Daniele Badolato – Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Nagyon bátran kezdte a mérkőzést a Lecce gárdája, amely az első percekben több veszélyes szituációt is tudott teremteni a vendégek kapuja előtt. A Juve válaszára sem kellett sokat várni, a 11. percben ugyanis majdnem megszerezték a vezetést: ekkor Miretti szögletét tudta McKennie a hosszún kapura fejelni, de Krstovic a gólvonal előtt még ki tudta fejelni a labdát. Nem sokkal később Vlahovic passza után Kostic lőhetett kapura, de a próbálkozása után a labda kevéssel a felsőléc felett hagyta el a játékteret. A folytatásban viszont jelentősen visszaesett a mérkőzés irama, és a félidő második felében a csapatok egy nagy helyzetet sem tudtak kialakítani. A csapatok leginkább azzal foglalkoztak, hogy a másik fél játékát megtörjék, így főképp a szabálytalanságok domináltak a szünetig a kapura lövések helyett.

A második félidőt némileg aktívabban kezdte a Juve, és ennek az 59. percben meg is lett az eredménye! Először Yildiz lőtt kapura, ami Falconéról kipattant. A labdát Cambiaso gyűjtötte be, aki középre tette a játékszert, amit Vlahovic lőtt vissza a hosszú alsóba, 0-1! Nem sokkal később a szerb támadó egy újabb gólt ünnepelhetett! A 68. minutumban egy beadást McKennie tudott kapura fejelni, amire a hosszú oldalon Vlahovic érkezett, ő pedig pár centiméterről bepöckölte a minden bizonnyal amúgy is gólba tartó labdát, 0-2! A mérkőzés utolsó negyedében a Juventus már az előny biztos megőrzésére törekedett, ezt pedig labdajáratással tették meg, a Leccének esélye sem nyílt még a szépítésre sem. A 85. percben aztán még a kegyelemdöfést is bevitte a torinói gárda, miután egy szabadrúgás után Bremer közelről fejjel bevette Falcone kapuját, 0-3! Az utolsó percekben már nem történt jelentős esemény, így a Juventus begyűjtötte a három pontot és ezzel átmenetileg a tabella élére ugrott Allegri csapata.

Lecce – Juventus 0-3 (0-0)
Stadio Via del Mare Vezette: D. Doveri
Gólszerzők: -ill.