Serie A: De Ketelaere vezérletével simán legyőzte a Laziót az Atalanta! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján az Atalanta és a Lazio csapott össze egymással.

(Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Ahogyan az várható volt, az Atalanta volt a dominánsabb a mezőnyben, de talán a vártnál jóval kisebb ellenállást tudott kifejteni a Lazio. A hazaiak ugyanis a 16. percben megszerezték a vezetést egy formás akció végén. De Ketelaere ívelte be középre a labdát, amit a hosszún Scalvini tudott középre fejelni, ahol Pasalic egy szép levételt követően a kapuba húzta a játékszert, 1-0! A folytatásban is az Atalanta tudta irányítani a játékot, és ennek köszönhetően még a szünet előtt sikerült megduplázni a különbséget. A 43. percben ugyanis a játékvezető a büntetőpontra mutatott, miután az egyik Lazio védő kézzel ért a labdához. A labda mögé De Ketelaere állt, aki magabiztosan a bal alsóba lőtt, 2-0! A ráadásban még egy komoly lehetőség adódott a hazaiak előtt, egy szabadrúgás után, amikor a beívelt labdát Scalvini tudta kapura fejelni, de a próbálkozása a felsőléc érintésével elhagyta a játékteret.

A második játékrész elején igyekezett belenyúlni a csapatába Maurizio Sarri, amitől némileg támadóbbá is vált a Lazio, de igazán nagy helyzeteket nem tudtak kialakítani a sokkal harcosabb bergamóiakkal szemben, sőt a hazaiak sokkal közelebb jártak a harmadik gól megszerzéséhez, mint a Lazio a szépítéshez. Sőt a 76. percben meg is született az Atalanta harmadik találata, amivel lezárták a három pont kérdését. Ekkor De Ketelaere tört be jobbról a tizenhatoson belülre, majd egy villámgyors mozdulattal visszalőtte a rövid alsóba a labdát, amire Provedel mozdulni sem tudott, 3-0! A 84. minutumban legalább a szépítés összejött a vendégeknek, miután Immobile kiharcolt egy büntetőt. A labda mögé maga a sértett állt, és magabiztosan értékesítette is a lehetőséget, 3-1! A 90. percben Immobile járt közel ahhoz, hogy egy gólra felhozza a csapatát, de a fejese kevéssel elkerülte Carnesecchi kapuját. Ezt követően viszont már nem alakult ki újabb lehetőség, így az Atalanta nagyon simán legyőzte a Laziót ezen az estén.

Atalanta – Lazio 3-1 (2-0)
Gewiss Stadion Vezette: M. Guida
Pasalic (16.), De Ketelaere (43. – büntető, 76.) ill. Immobile (84. – büntető)
Sárga lapok: Pasalic (9.), Ederson (78.) ill. Felipe Anderson (45.), Romagnoli (45+1.), Rovella (47.)
Kiállítás: ill.-

Atalanta: Carnesecchi – Kolasinac, Djimsiti, Scalvini – Ruggeri, Ederson (Mendicino 90+2.), de Roon, Holm (Hateboer 64.) – Pasalic (Toloi 80.) – De Ketelaere (Muriel 79.), Miranchuk (Scamacca 64.) Vezetőedző: Gian Piero Gasperini

Lazio: Provedel – Lazzari (Pellegrini 46.), Gila (Casale 46.), Romagnoli, Marusic – Guendouzi, Rovella, Luis Alberto (Vecino 69.) – Isaksen (Pedro 64.), Castellanos (Immobile 64.), Felipe Anderson Vezetőedző: Maurizio Sarri