Serie A: Gatti öngóljával az Inter megnyerte a Juventus elleni rangadót! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 23. fordulójának vasárnapi játéknapját az Inter és a Juventus rangadója zárta.

(Photo by Stefano Guidi/Getty Images)

Komoly mezőnyfölényben játszott a rangadó első félidejében a listavezető Inter gárdája. A felek teljesen berendezkedtek a Juventus térfelére, a milánói csapat azonban hiába próbálkozott számtalan beadással és pár átlövéssel, de nem tudtak mit kezdeni a torinóiak jól megszervezett védekezésével. Az első nagy lehetőség a 25. percben adódott a hazaiak előtt, amikor Dimarco centerezése érkezett tökéletesen Thuram lábára, de Bremer az utolsó pillanatban oda tudott piszkálni, megmentve ezzel csapatát a szinte biztos góltól. A félidő második felében a Juve több veszélyes ellentámadást is tudott vezetni, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott, így nem tudtak élni ezekkel a lehetőségekkel. A 37. percben aztán sikerült megtörnie a jeget az Internek! Egy beívelés után Pavard nem találta el a labdát, ami így Thuram felé tartott, de az őt őrző Gatti testéről végül a saját hálójában kötött ki a játékszer, 1-0!

A második játékrész első felében igyekezett támadóbban fellépni a Juventus, de ebből igazán nagy lehetőséget nem tudtak kialakítani. Mindez azt is jelentette, hogy több terület nyílt az Inter számára gyors támadások vezetésére, így egy igen lüktető iramú játékot hozott a mérkőzés ezen szakasza. A hazaiak az 57. percben nagyon közel jártak ahhoz, hogy megduplázzák az előnyüket, Calhanoglu 17-18 méterről eleresztett lövése azonban a bal kapufa külső részét érintve hagyta el a játékteret. A 67. percben Gatti járt nagyon közel ahhoz, hogy javítson az öngólja után, de a távoli bombája kevéssel a kapufa mellett suhant el. A 69. minutumban Szczesny hatalmas bravúrjára volt szükség, hogy még meccsben maradjon a torinói gárda, a lengyel kapus Barella közeli lövését tudta hatástalanítani. A 87. percben újabb ziccert hatástalanított a Juve hálóőre, aki ezúttal Dumfries centerezése után a középen érkező Arnautovic ziccerét fogta nagy bravúrral. Ezek a bravúrok végül azonban nem értek pontot, mivel a Juventus nem tudott kiegyenlíteni, így az Inter egy mérkőzéssel kevesebbet játszva is 4 pontosra növelte az előnyét a tabellán.

Inter – Juventus 1-0 (1-0)
Stadio Giuseppe Meazza Vezette: F. Maresca