Svájci Kupa: Bolla tizenegyest rontott, de győzött a Servette

Vasárnap végletekig kiélezett párharcban végződött a Svájci Kupa 2023-2024-es kiírásának döntője…

Óriási csatában a Servette gól nélküli döntetlen után tizenegyespárbajban múlta felül a Luganót a svájci kupadöntőben a berni Wankdorf Stadionban. A találkozó rendes játékidejében nagyon keveset forogtak veszélyben a kapuk, a Servette minimális mezőnyfölénye mindkét félidőben meddőnek bizonyult, így a 90 perc nem hozott döntést. A hosszabbítás két félideje alatt ugyan mindkét csapat többet veszélyeztetett, de egyik oldal sem tudta bevenni a másik kapuját. A tizenegyespárbaj maratoni hosszúságú lett, miután az ötödik párban Bolla után Sabbatini is hibázott, így 4-4 volt az állás. A továbbiakban is egymást másolták a csapatok, végül tizenkettedik körben Mai hibája után győzött a Servette.

A győztes csapat magyar légiósa, Bolla Bendegúz a rendes játékidő hajrájában, a 86. percben lépett pályára csereként, így tevékeny részt vállalt a kupagyőzelemből.

A Servette 23 év után először, története során összesen nyolcadik alkalommal lett kupagyőztes.

Servette – Lugano 0-0 (0-0, 0-0, 0-0) – tizenegyesekkel: 9-8