Euro 2024: Németország kiütötte Skóciát a nyitómérkőzésen – videóval

Pénteken este kezdetét vette a 2024-es Európa-bajnokság, a nyitómérkőzésen pedig természetesen a torna házigazdája, Németország lépett pályára, ellenfelük pedig Skócia válogatottja volt.

(Photo by Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images)

A 10. percben pedig az első komolyabb lehetőségéből meg is szerezte a vezetést Németország, Joshua Kimmich tette be a labdát középre az üresen érkező Florian Wirtz elé, a Bayer Leverkusen támadója pedig 16 és fél méterről remekül lőtte a jobb alsóba, amit Gunn kapus kis híján kitolt bravúrral, de a kapufáról végül a gólvonalon túlra került a játékszer, 1-0! A 18. percben pedig már kétgólos előnybe kerültek a házigazdák, Havertz kapott egy remek indítást, és már úgy tűnt, hogy megúszták a skótok, azonban az Arsenal támadója letette a második hullámban érkező Jamal Musialának a labdát, aki egy cselt követően óriási erővel a léc alá vágta a labdát, 2-0! A 28. percben ígéretes helyről végezhetett el a Nationalelf, amelyet kicsitben végeztek el, de a lövést Havertz nem lőtte meg a legjobban, így Gunn hárítani tudott. A 44. percben egy Kimmich beívelést követően Gündogan fejelt kis híján gólt, de Gunn bravúrral hárítani tudott, azonban a kipattanót követően Ryan Porteous durván lépett oda Gündogannak, ezért egy rövid VAR-ozást követően Clément Turpin játékvezető büntetőt ítélt és ki is állította a skótok hátvédét. A büntetőt pedig Kai Havertz végezte el, és nem is hibázott, egy megtorpanást követően simán lőtt a hálóba, 3-0! A szünetre ezzel el is dőlt a nyitómérkőzés…

Az 51. percben a támadással felhúzódó Antonio Rüdiger lőtt távolról kapura, azonban Gunn kitudta piszkálni a jobb alsóba tartó labdát. Az 58. percben Jamal Musiala keverte meg a védelmet, majd tette középre remekül a labdát, de az érkező Florian Wirtz pár centivel fölé lőtt kapásból. A 68. percben meglőtte újabb gólját a német válogatott, Gündogan kapott egy passzt a 16-oson belül, akit ugyan szerelni tudtak a védők, de pont a csereként beálló Füllkrug elé pattant a labda, aki egy átvételt követően védhetetlenül lőtt a bal felsőbe, 4-0! A 87. percben pedig sikerült szépítenie az emberhátrányban játszó Skóciának, egy beívelt szabadrúgást követően Füllkrug fején megcsúszott a labda, majd McKenna próbálta visszafejelni középre a labdát, ami Rüdigert találta telibe, a német védőről pedig a kapuba csapódott a labda, tehát öngólt vétett, 4-1! Az utolsó pillanatokban Németországnak sikerült egy újabb találatot szereznie, amelyet két cserejátékos hozott össze, Thomas Müller tette le a labdát Emre Can elé, a középpályás pedig egy átvételt követően 18 méterről a bal alsóba tekert és beállította az 5-1-gyes végeredményt!

Németország – Skócia 5-1 (3-0)
Helyszín: Allianz Arena (München), Vezette: C. Turpin (francia)
Gólszerzők: Wirtz (10.), Musiala (18.), Havertz (45+1.), Füllkrug (68.), Can (90+3.) ill. Rüdiger (87.)
Sárga lap: Andrich (31.), Tah (62.) ill. Ralston (48.)
Kiállítás:ill. Porteous (44.)

Németország: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstadt – Andrich (Gross 46.), Kroos (Can 80.) – Musiala (T. Müller 74.), Gündogan, Wirtz (Sané 63.) – Havertz (Füllkrug 63.). Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann

Skócia: Gunn – Hendry, Porteous, Tierney (McKenna 77.) – Ralston, McTominay, McGregor (Gilmour 67.), Robertson – McGinn (McLean 67.), Adams (Hanley 46.), Christie (Shankland 82.). Szövetségi kapitány: Steve Clarke