Euro 2024: hátrányból fordítva jutott be az elődöntőbe Hollandia! – videóval

Elképesztően izgalmas mérkőzésen végül a Ronald Koeman vezette Hollandia jutott be az Európa-bajnokság elődöntőjébe a Vincenzo Montella által irányított Törökországgal szemben…

(Photo by Joris Verwijst/BSR Agency/Getty Images)

A mérkőzés első lehetőségére nem kellett sokat várni, melyet Hollandia javára jegyezhettünk fel. Az 1. percben Depay tört be a tizenhatoson belülre, ám a labda a lövés előtti pillanatban felpattant előtte, emiatt jócskán célt tévesztett. A 10. percben Öczan szánta el magát távoli próbálkozásra Törökország részéről, a középpályás lövése végül elszállt a léc felett. A 36. percben megszerezték a vezetést az elmúlt néhány minutumban valamelyest fölényben játszó törökök! Arda Güler beívelését követően Akaydin bólintott Verbruggen hálójába (0-1). Egy nem túl ziccerekben gazdag első félidő után Törökország tehát egygólos előnyből várhatta a folytatást Hollandiával szemben.

A szünetet követően viszonylag gyorsan növelhette volna előnyét Vincenzo Montella legénysége. Az 56. percben Arda Güler szabadrúgásból vette célba a kaput, balszerencséjére a lövése után a labda a jobb oldali kapufát találta el. Az 58. percben Depay lőtt távolról, Günök könnyedén hárította a nem túl erős próbálkozását. A 65. percben Calhanoglu ívelt középre szabadrúgásból, a labda Kenan Yildiz elé pattant, aki 17 méterről kapura lőtt, Verbruggen védett, de a labda kipattant róla, az érkező Ayhan elől menteni tudott Weghorst. Elsőre úgy tűnt, hogy a holland csatár szabálytalan volt, ám a játékvezető és a VAR szobában ülök is úgy döntöttek, nem történt szabálytalanság. A 69. percben óriási holland lehetőség maradt ki, Weghorst kissé éles szögből lőtt, Günök résen volt és szögletre paskolta a labdát. A 70. percben az ezt követő szögletből egyenlített Hollandia! A kicsiben elvégzett sarokrúgás után Depay ívelt középre, melyet követően De Vrij bólintott a hálóba (1-1). A 76. percben fordított Ronald Koeman legénysége! Dumfries átadása után a hosszú oldalon érkező Gakpo elől menteni kívánt Müldürről a saját hálójába gurult a labda (2-1). A 85. percben két óriási lehetőség is adódott Törökország előtt, először Aktürkoglu átadása után Celik került ziccerbe, ám a közeli lövését blokkolta Schouten, majd picivel később már Aktürkoglu próbálkozott, az ő lövésébe De Vrij és van de Van egyszerre vetődtek bele. A 89. percben Gakpo zárhatta volna le végleg a találkozót, de Günök védte a holland próbálkozását. A 90+1. percben nagyon közel járt ismét az egyenlítéshez Törökország, Kilicsoy közeli fejesét óriási bravúrral hárította Verbruggen. Egy elképesztően izgalmas mérkőzés végén Hollandia ünnepelhetett, vagyis Ronald Koeman tanítványai jutottak be az elődöntőbe, ahol Anglia vár rájuk.

Hollandia – Törökország 2-1 (0-1)
Helyszín: Olympiastadion (Berlin); Vezette: Clément Turpin (francia)
Gólszerzők: De Vrij (71.), Müldür (76., öngól) ill. Akaydin (36.)
Sárga lap: Simons (30.), Aké (55.), Van Dijk (64.) ill. Tosun (90+3.)
Kiállítva: ill.

Hollandia: Verbruggen – Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké (van de Ven 73.) – Schouten, Simons (Frimpong 87.), Reijnders (Veerman 73.), Gakpo, Depay (Zirkzee 87.), Bergwijn (Weghorst 46.). Szövetségi kapitány: Ronald Koeman

Törökország: Günök – Müldür (Celik 82.), Ayhan (Kilicsoy 89.), Akaydin (Tosun 82.), Bardakci, Kadioglu –  Yilmaz, Öczan (Yokuslu 77.) , Calhanoglu, Yildiz (Aktürkoglu 77.) – Güler. Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella