NB I: 91. percben szerzett góllal második bajnokiját is megnyerte a Puskás Akadémia! – videóval

A labdarúgó NB I 2. fordulójának vasárnapi játéknapján a Puskás Akadémia és a Zalaegerszeg csapott össze egymással.

Nem kellett sokat várni a találkozó első góljára, ami már az 5. percben megszületett. Ekkor a Puskásnál egy balról érkező szögletet Plsek tudott a hálóba bólintani 11 méterről, senkitől sem zavartatva, a vetődő Gundel-Takács csak beleérni tudott a labdába, 1-0! A korai gól viszont nem tett jót a találkozó képének, miután ezt követően főképp mezőnyharc zajlott a játéktéren. A Puskás ugyan néha el tudott jutni a kapu előteréig, de újabb veszélyes lehetőséget nem tudtak kidolgozni, míg a ZTE semmilyen veszélyt nem tudott jelenteni Pécsi kapujára, így a szünetre egygólos hazai előnnyel vonulhattak a felek.

A második játékrész elején aztán a vendégeknek sikerült megdolgoztatniuk Pécsit, miután Mim egy csel után 23 méterről célba vette a jobb alsót, de a Puskás kapusa nagy bravúrral hárítani tudott. A félidő második nagy lehetősége is a ZTE előtt adódott, ebből pedig már az egyenlítés is összejött! Egy bedobást követően Kiss készítette le a labdát Sajbánnak, aki 15 méterről a jobb alsóba gurított, 1-1! A véghajrára fordulva Plsek járt közel ahhoz, hogy megszerezze a második gólját is, de a tizenhatoson kívülről leadott lövése centikkel elkerülte a kaput. A 86. percben Nagy Zsolt beadása után Puljic fejelt kapura 10 méterről, de Gundel-Takács a helyén volt, és hárította a próbálkozást. Egy perccel később újabb Nagy beadás érkezett balról, amit Plsek tudott a kapu felé fejelni, de ez a földről felpattanva végül a kapu felett hagyta el a játékteret. A ráadás első pillanataiban aztán ismét megszerezte a vezetést a Puskás! Komáromi ívelte át a hosszúra a labdát, amire Nagy Zsolt érkezett, ő pedig a hosszú alsóba továbbította a játékszert, 2-1! Ezt követően a Zalaegerszeg már nem tudott újból egalizálni, így a Puskás második bajnokiját is megnyerte.

Puskás Akadémia – Zalaegerszeg 2-1 (1-0)
Pancho Aréna Vezette: Csonka Bence
Plsek (5.), Nagy Zs. (90.+1) ill. Sajbán (66.)
Sárga lapok: Nagy Zs. (37.), Szolnoki (50.), Maceiras (62.) ill. Medgyes (45+2.)
Kiállítás:ill.-

Puskás Akadémia: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill (Komáromi 57.) – Plsek, Szolnoki (Favorov 71.), Nissilä (Vékony 90+2.), Sosialo (Levi 56.), Nagy Zs. – Colley (Puljic 71.) Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Zalaegerszeg: Gundel-Takács, Szendrei, Várkonyi, Safronov, Medgyes – Sajbán, Sankovic, Kiss B., Mim (Cubrilo 87.), Németh (Croizet 57.), Dénes (Vogyicska 77.) Vezetőedző: Márton Gábor