BL-selejtező: kiesett a Fenerbahce és a Rangers, hetet gurított idegenben a Qarabag

A Bajnokok Ligája selejtező 3. fordulójának visszavágóit rendezték kedden este és több mérkőzésen is szép számban termelték a csapatok a gólokat.

(Photo by Ahmet Okatali/Anadolu via Getty Images)

A Ferencváros 1-1-es döntetlent ért el a Midtjylland ellenében hazai pályán, így búcsúzni kényszerült a Bajnokok Ligájától, a mérkőzés részletes összefoglalóját IDE kattintva tekintheted meg.

A José Mourinho irányította Fenerbahce hosszabbítást követően 1-1-gyes döntetlen játszott a Lille csapatával, ennek következtében búcsúztak a sorozattól a törökök. A Rangers hazai környezetben szenvedett 2-0-ás vereséget a Dinamo Kijevtől emberhátrányban, így az ukránok mentek a következő selejtezőkörbe. Több mérkőzésen is kinyílt a gólcsap, a Bodö/Glimt 4-1-re verte a Jagiellonát, a Twente és a Salzburg 3-3-as döntetlent játszottak, a Malmö 4-3-ra tudott nyerni a PAOK otthonában, míg a Qarabag 7-2-re ütötte ki a Ludogorec gárdáját hosszabbítás után idegenben.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK

APOEL – Slovan Bratislava 0-0 (0-0); Továbbjutott: a Slovan Bratislava 2-0-ás összesítéssel
Gól:
Kiállítás: R. Petrovic (81.) ill.

Bodö/Glimt – Jagiellonia Bialystok 4-1 (2-1); Továbbjutott: a Bodö/Glimt 5-1-gyes összesítéssel
Gólszerzők: S. Fet (34., 56.), I. Maatta (38.), K. Hogh (71.) ill. J. Imaz (4.)

Fenerbahce – Lille 1-1 – hosszabbítás után (0-0); Továbbjutott: a Lille 3-2-es összesítéssel
Gólszerzők: B. Diakité (90+1. – öngól) ill. J. David (116. – büntetőből)
Kiállítás:ill. A. Mandi (109.)

Twente – Salzburg 3-3 (1-2); Továbbjutott: a Salzburg 5-4-gyes összesítéssel
Gólszerzők: M. Hilgers (43.), Van Hoorenbeeck (64.), S. Steijn (87.) ill. M. Kjaergaard (17.), D. Nene (25.), K. Yeo (46.)

PAOK – Malmö 3-4 – hosszabbítás után (3-2); Továbbjutott: a Malmö 6-5-ös összesítéssel
Gólszerzők: Taison (21.), K. Koulierakis (43.), A. Zivkovic (45+4.) ill. S. Nanasi (10., 45.), N. Zetterstrom (90+6.), A. Christiansen (99.)

Ferencváros – Midtjylland 1-1 (1-1); Továbbjutott: a Midtjylland 3-1-gyes összesítéssel
Gólszerzők: I. Cissé (17.) ill. O. Sorensen (50.)
Kiállítás: Raul Gustavo (90+6.) ill.

Ludogorec – Qarabag 2-7 – hosszabbítás után (2-3); Továbbjutott: a Qarabag 7-4-gyes összesítéssel
Gólszerzők: K. Duah (13., 23. – büntetőből) ill. Juninho (7.), Y. Benzia (45+1. – büntetőből), P. Andrade (45+5., 112.), T. Bayramov (93.), R. Xhixha (111.),

FCSB – Sparta Praha 2-3 (0-2); Továbbjutott: a Sparta Praha 4-3-as összesítéssel
Gólszerzők: D. Olaru (60.), M. Edjouma (85.) ill. V. Birmancevic (13., 28. – büntetőből), L. Haraslin (37.)

Royale Union – Slavia Praha 0-1 (0-0); Továbbjutott: a Slavia Praha 4-1-gyes összesítéssel
Gólszerző:ill. V. Jurecka (84.)

Rangers – Dinamo Kijev 0-2 (0-0); Továbbjutott: a Dinamo Kijev 3-1-gyes összesítéssel
Gólszerzők:ill. O. Pikhalyonok (82.), N. Voloshyn (84.)
Kiállítás: Jefte (51.) ill.