Kl-selejtező: gólokban gazdag, fordulatos mérkőzést követően továbbjutott a Puskás Akadémia!

Továbbjutott a Konferencialiga-selejtezőjében a Hornyák Zsolt vezette Puskás Akadémia az örmény Ararat-Armenia ellen, a felcsúti együttesre a következő körben a Fiorentina vár…

A vezetést a 8. percben a Puskás Akadémia szerezte meg, egy bedobás után Quierós nem tudta elfejelni a labdát, helyette tovább csúsztatta Nagy Zsoltnak, aki az ötös sarkáról óriási erővel a kapuba bombázott a felső léc segítségével (1-0). A 25. percben közel járt az egyenlítéshez a vendég Ararat-Armenia, Yenne lövését még blokkolták a védők, majd Ambartsumyan ismételt, az ő próbálkozását pedig Pécsi Ármin védte bravúrral. A 40. percben egyenlített az örmény együttes, Serobyan szabadrúgásból vette be Pécsi hálóját (1-1). Még az első félidőben megfordította a találkozót a vendég gárda, a 45. percben Harutyunyan kis szöglet után tekert védhetetlenül óriási gólt a felcsúti alakulat kapujába (1-2).

A szüntetet követően gyorsan egyenlített Hornyák Zsolt legénysége, a 47. percben Soisalo passzolt a kapu elé, a hosszú oldalon érkezett Nagy Zsolt, aki a hálóba gurított (2-2). A 62. percben emberhátrányba került az Ararat, Nondi könyökölt oda nagyon keményen Szolnoki Rolandnak, a játékvezető egyből piros lapot adott a kenyai középpályásnak. A 66. percben Golla fejelte a labdát Puljicnak, aki viszont lesről bólintott Kucher hálójába. A 84. percben újra megszerezte a vezetést az Ararat-Armenia, Nissila adta el a labdát a középpályán, Duarte pedig állítgatás nélkül hatalmas gólt akasztott Pécsi hálójába 30 méterről (2-3). A 90+4. percben egyenlített a Puskás Akadémia! A csereként beállt Favorov szabadrúgásból vette be Kucher kapuját (3-3.).

Puskás Akadémia – FC Ararat-Armenia 3-3 (1-2) – továbbjutott: a Puskás Akadémia 4-3-as összesítéssel
Pancho Aréna (Felcsút); Vezette: Genc Nuza (koszovói)
Gólszerzők: Nagy (8., 47.), Favorov (90+4.) ill. Serobyan (40.), Harutyunyan (45.), Duarte (84.)

Sárga lap: Szolnoki (62.), Komáromi (89.), Favorov (90+4.) ill. Ambartsumyan (21.), Rodriguez (31.), Duarte (87.)
Kiállítva: ill. Nondi (62.)

Puskás Akadémia: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill – Szolnoki (Levi 64.), Plsek (Favorov 83.) – Soisalo (Komáromi 64.), Nissila, Nagy – Colley (Puljic 46.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt

FC Ararat-Armenia: Kucher – Hovhannisyan, Quierós, Bueno, Grigoryan (Gbomadu 76.) – Ambartsumyan (Duarte 59.), Nondi, Harutyunyan (Tera 71.) – Serobyan, Rodriguez (Ocansey 59.), Yenne. Vezetőedző: Varan Minasyan

Borítókép: (Photo by Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images)