NB I: Tosin Kehinde góljával a Fradi nyerte az Újpest elleni derbit

A magyar labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 4. fordulójában rendezték meg a szezon első Fradi – Újpest rangadóját.

A mérkőzés azonnal egy komoly lehetőségekkel kezdődött, előbb Abu Fani beadását tudta kapura fejelni Gruber, amit Piscitelli fejjel hárított, majd a kipattanót 3-4 méterről Ben Romdhane a kapufára lőtte. Az első játékrészben ezt követően túl sok minden nem történt, inkább a mezőnyharcé volt a főszerep, így 0-0-val mehettek szünetre a csapatok.

A második félidő már jóval lendületesebb volt és több helyzetet is alakítottak ki a csapatok a játékrész első felében, főleg a hazaiak. A Fradi részéről Ben Romdhane és Traoré veszélyeztetett, utóbbié egy kifejezetten nagy lehetőség volt, de 4 méterről teljesen üresen állva gyengén fejelte meg a labdát. Az Újpest részéről pedig Brodic fejelt ígéretes helyről, azonban Dibusz védeni tudott. A 74. percben Ramírez beadásába beleléptek a vendég védők, így a labda kis híján a kapuba vágódott, de Piscitelli óriási bravúrral a lécre tolta a játékszert. A Ferencváros addig-addig nyomott míg végül sikerült begyötörni a vezető találatot. A hosszabbítás 2. percében Tosin Kehinde rávezette a védelemre a labdát, majd éles szögből erőből bevágta a hosszúba, 1-0! A hátralévő bő 10 percben pedig már nem volt komolyabb lehetőség, csak mezőnyharc, így a nigériai támadó góljával a Ferencváros nyerte a rangadót.

Ferencváros – Újpest 1-0 (0-0)
Helyszín: Groupama Aréna, Vezette: Bogár Gergő
Gólszerző: T. Kehinde (90+2.) ill.
Sárga lap:ill. Gergényi (36.), Bese (90+4.), Tamás (90+7.), J. Nunes (90+13.)
Kiállítás: Abu Fani (90+13. – pályán kívül) ill.

Fradi: Dibusz – Makreckis, Cissé, Raul Gustavo, Ramírez – Abu Fani, Rommens (Maiga 61.) – Gruber (Traoré 61.), Zachariassen (Kady Borges 74.), Ben Romdhane (Kehinde 62.) – Varga. Vezetőedző: Pascal Jansen

Újpest: Piscitelli – Bese, Nunes, Gergényi – Duarte, Tajti (Radosevicc 82.), Geiger, Tamás – Ljujic (Dénes 90+3.), Brodic, Mucsányi (Keita 60.). Vezetőedző: Bartosz Grzelak