NB II: mindkét százszázalékos csapat döntetlent játszott – KÖRKÉP

Vasárnap játszották le a magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 4. fordulós mérkőzéseinek nagy részét…

(Photo by Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)

A forduló előtti két hibátlan csapat döntetlent játszott a negyedik körben, így a Szentlőrinc és a Gyirmót tíz-tíz ponttal áll a mezőny élén. A baranyaiak a Csákvárral végeztek 1-1-es döntetlenre, míg a győriek kétszer egyenlítve értek el 2-2-t a BVSC-Zugló ellen, másodszor a 92. percben egyenlítve. A vasutasok ugyancsak veretlenül, nyolc ponttal foglalják el a harmadik pozíciót. A forduló eddigi legizgalmasabb mérkőzésén a Kisvárda 3-2-re győzte le az eddig veretlen Kozármislenyt, így a két csapat helyet cserélt egymással a középmezőnyben, és az élvonalból kieső szabolcsiak ötvenszázalékos mérleggel ötödikek. A másik tavalyi első osztályú kieső, a Mezőkövesd-Zsóry első győzelmét aratta, miután 2-1-re nyert az eddig veretlen Békéscsaba vendégeként. A Szeged hazai pályán gyűjtötte be az első sikerét, míg a Kazincbarcika idegenben verte a Budafokot 5-0-ra a mesterhármast jegyző Pethő Bence főszereplésével. Szintén először nyert a szezonban az Ajka, amely pontszámban beérte az idegenben legyőzött Budapest Honvédot. A kispestiek a héten tulajdonost és edzőt váltottak, a csapat azonban kellemetlen hazai vereséget szenvedett 2-1 arányban. A két kieső helyet a hétfőn pályára lépő Tatabánya és a mezőnyben egyedüliként nyeretlen Soroksár foglalja el.