Serie A: könnyedén verte a Juventus hazai pályán a Comót – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 1. fordulójának zárómérkőzésén a Juventus könnyedén gyűrte le a Como csapatát.

(Photo by Image Photo Agency/Getty Images)

A mérkőzés első komolyabb lehetősége a 20. percben adódott a Juventus előtt, azonban Dusan Vlahovic nem célzott fejjel elég pontosan, így mellé ment a labda. A 23. percben viszont Samuel Mbangula már sokkal pontosabb volt, mint a szerb csatár, a belga támadó Timothy Weahától kapott egy labdát, majd baloldalról betörve addig vezette a játékszert, míg lövőhelyzetbe nem került, majd a bal alsóba lőtt, 1-0! A 42. percben Vlahovic ismét gól szerezhetett volna, de ezúttal sem jött össze neki, előbb ziccerét Reina védte, majd a duplázása csak a kapufát találta el. Azonban még a szünet előtt megduplázta előnyét a torinói alakulat, Kenan Yildiz tette középre a labdát baloldalról, amit elvétettek a védők, így Timothy Weah eltudta lőni a labdát 13 méterről, ami olyannyira jól sikerült, hogy a felső léc segítségével a gólvonalon túlra jutott a labda, 2-0!

Az 53. percben újabb gólszerzési esély adódott Vlahovic előtt, de a szerb támadó most sem tudta bevenni Pepe Reina kapuját, a kapu mellé fejelt. Ezt követően sokáig nem történt semmi komoly, majd a hajrában a hazaiak meglőtték a harmadik góljukat is. A hosszabbítás 1. percében egy kontratámadás végén Mbangula tette le a labdát Andrea Cambiasónak, aki átvette, majd tolt rajta kettőt és 19 méterről védhetetlenül a jobb alsóba lőtt, 3-0! A Juventus kispadján Thiago Motta tehát egy könnyed sikerrel debütált, míg a Como számára nem kezdődött valami jól az élvonalban való szereplés.

Juventus – Como 3-0 (2-0)
Helyszín: Allianz Stadion (Torino), Vezette: M. Marcenaro
Gólszerzők: S. Mbangula (23.), T. Weah (45.), Cambiaso (90+1.) ill.
Sárga lap: Locatelli (58.), Cambiaso (88.) ill. Sala (9.), Engelhardt (33.), Verdi (72.), Goldaniga (77.)
Kiállítás: ill.

Juventus: Di Gregorio – Cambiaso, Gatti, Bremer, Cabal – Locatelli (Douglas Luiz 79.), Thuram (Fagioli 67.)- Weah (Savona 46.), Yildiz, Mbangula – Vlahovic. Vezetőedző: Thiago Motta

Como: Reina – Sala, Goldaniga, Barba, Moreno – Baselli (Engelhardt 22.), Braunoder – Strefezza, Cutrone (Cerri 63.), Da Cunha (Abildgaard 56. – Verdi 63.) – Belotti (Gabrielloni 56.). Vezetőedző: Cesc Fábregas