NB I: Gradisar góljával szezonbeli második győzelmét aratta a Fehérvár! – videóval

A labdarúgó NB I 6. fordulóját a 7. helyezett Fehérvár FC és a 2. pozícióban álló MTK összecsapása nyitotta.

Aktívabban kezdte a mérkőzést a hazai pályán futballozó Fehérvár, amelynek az első komoly lehetősége a 17. percben alakult ki, amikor Milicevic balról érkező beadására Kovács Mátyás érkezett a hosszún, de három méterről a hosszú sarok mellé lőtte a labdát. A túloldalon a 20. minutumban alakult ki az első nagy helyzet, amikor egy beadást Polievka tett kapásból kapura, de a távozó Tóth Balázs helyére bekerülő Dala védeni tudott. A 32. perc végén ismét Dalától volt szükség egy védésre, aki ezúttal Molnár 11 méterről leadott lövését tudta hárítani. Nem sokkal később Horváth küldött kapásból kapura egy kifejelt labdát, ezt azonban Spandler nagy bravúrral blokkolni tudta a kapu torkában, mielőtt Dalának védenie kellett volna. A 38. percben Melnyk próbálta meg egy távoli lövéssel bevenni Demjén kapuját, de a kísérlete jócskán célt tévesztett. Már-már úgy tűnt, hogy gól nélküli döntetlennel vonulnak szünetre a felek, de a ráadás első percében Stefanelli jobbról érkező beadását Gradisar a hosszú felsőbe fejelt, 1-0!

A második játékrész első negyedórája is inkább a Fehérvárról szólt, több apróbb lehetőséget is ki tudtak alakítani. A vendégek részéről az első helyzet a 62. percben érkezett, amikor egy beadás után Jurina tudott fejelni, de ez a próbálkozás kapu mellé ment. A 65. percben Katona lőtt közvetlenül kapura egy távoli szabadrúgást, ami kellemetlen módon pont a kapus előtt pattant le, Demjén azonban leért a bal alsóba tartó lövésre, és szögletre ütötte a labdát. A véghajrára fordulva az MTK meddő mezőnyfölényt tudott kialakítani, de ez igazán nagy helyzetekkel nem párosult, míg a Fehérvár nagyon okosan tudta lepörgetni az időt. A 91. percben majdnem így is kiegyenlített az MTK, egy szöglet után Kocsis tudott fejelni a hosszún, de Dala jól zárta a sarkot, és a kapufa segítségével együtt védeni tudott. A 93. percben Kata lepattanó lövése Polievka elé került, az ő bal alsóba tartó lövésére azonban leért a kapus. A 95. percben aztán Kocsis megpattanó beadása szállt be majdnem Dala felett a kapuba, de végül a háló tetején landolt a labda, így a Fehérvár megőrizte egygólos előnyét, és begyűjtötte a három pontot.

Fehérvár FC – MTK Budapest 1-0 (1-0)
Sóstói Stadion Vezette: Kovács Imre