Serie A: Thuram vezérletével simán legyőzte az Atalantát az Inter! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 3. fordulójának pénteki játéknapján az Inter és az Atalanta vívott rangadót egymással.

(Photo by Francesco Scaccianoce/Getty Images)

Nagyon aktívan kezdte a mérkőzés első perceit az Inter gárdája, amely már a 3. minutumban előnybe került az Atalantával szemben. Ekkor Thuram tört be a tizenhatoson belülre, majd a középre szánt labdájába Djimsiti pont úgy ért bele, hogy Carnesecchi már nem tudott mit kezdeni a rövid alsóba becsorgó labdával, 1-0! A 8. percben Carnesecchitől volt szükség egy nagy védésre, aki Calhanoglu nagy erővel megküldött szabadrúgását hatástalanította. A 10. percben viszont már ő is tehetetlen volt, miután egy fejpárbaj után Barella elé került a labda, aki kapásból bal alsóba lőtte a labdát, a kapus csak beleérni tudott a lövésbe, 2-0! Az első negyedóra végén könnyedén szépíthetett volna az Atalanta, de Zappacosta távoli lövését nagy bravúrral védte Sommer, a kipattanót pedig Retegui közelről nem találta el a kaput. A 24. percben Retegui tudta lövőhelyzetbe hozni magát a tizenhatoson belül, de a lövése végül a léc felett szállt el. A 27. minutumban majdnem megszületett a harmadik Inter gól is, de Thuram megpattanó lövése ismét Djimsitin változtatott irányt, de a bal kapufa ezúttal megmentette az Atalantát. A 39. percben Samardzic lőtt a tizenhatoson belülről, de a próbálkozása elkerülte a bal alsó sarkot.

A második játékrész is szinte teljesen ugyanúgy alakult, mint az első, amiben komoly szerepet vállalt az Atalanta védelme is. Először a 47. percben egy védelmi megingást tudott kihasználni Marcus Thuram, aki a kaputól pár méterre a bal alsóba pöckölte a labdát, 3-0! Az 56. minutumban aztán már négy gól volt a felek között a különbség, miután az Atalanta védői ezúttal sem tudtak felszabadítani, a labda pedig ismét Thuram elé került, aki újból a bal alsóba lőtt, ezúttal kicsit távolabbról, 4-0! Ez az újabb két gyors gól teljesen meg is pecsételte a mérkőzés hátralévő perceit, az Atalanta ugyanis teljesen elengedte a találkozót, míg az Inter nyugodtan járatta a labdát, és még így is ők voltak a veszélyesebbek támadásban. A véghajrában még több gólt is lőhetett volna az Inter, de ezeknél a ziccereknél már hiba csúszott a befejezésekbe, illetve többször is szerencséje volt az Atalantának, így Gasperini örülhetett a lefújáskor, hogy “csak” 4-0-ra kapott ki a csapata.

Inter – Atalanta 4-0 (2-0)
Stadio Giuseppe Meazza Vezette: M. Marchetti