NB II: élen a Szentlőrinc, hetet lőtt a Kazincbarcika – KÖRKÉP

Vasárnap játszották le a magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 6. fordulójának mérkőzéseit…

(Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images)

A forduló előtti listavezető Szentlőrinc két döntetlen után újra győzelmet aratott, miután egy nyolcadik perces kiállítás miatt gyakorlatilag végig tíz emberrel futballozott a Gyirmót ellen. A győriek három győzelem után a második három meccsükön csak egy pontot szereztek, így egyik annak a négy csapatnak, amely 10 egységgel követi a 14 pontos éllovast. A Kazincbarcika a nehézkes kezdés után rövid időn belül már a második kiütéses idegenbeli győzelmét aratta, ezúttal 7-0-ra diadalmaskodott az újonc Tatabánya vendégeként. A Vasas két vereség után Tóth Milán 90. percben szerzett góljával múlta felül 3-2 arányban az Ajkát. A negyedik csapat, a BVSC-Zugló sorozatban a harmadik, hat forduló alatt már a negyedik döntetlenjét játszotta, ezzel a listavezető mellett az egyedüli veretlen csapat a mezőnyben. Az élvonalból kieső Kisvárda négy körön belüli harmadik győzelmével kapaszkodott fel a hatodik pozícióba. A középmezőnyben a Budafok és a Kozármisleny, valamint a Szeged és a Csákvár egyaránt döntetlent játszott egymással. A gyengélkedő Budapest Honvéd egymást követő három vereség után 2-1-re legyőzte a Mezőkövesd-Zsóryt, és elmozdult a kieső zónából, ellenben a “matyóföldiek” négy pontjukkal visszacsúsztak az utolsó helyre. A másik kieső helyet a Soroksár foglalja el a kisvárdai vereségét követően, közvetlenül előttük két újonc, a kiütéses hazai vereséget szenvedő Tatabánya és az ikszelő Békéscsaba tanyázik.