PL: Haaland duplájával hátrányból fordítva nyert a Manchester City – videóval

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Manchester City a Brentfordot látta vendégül…

(Photo by Naomi Baker/Getty Images)

A mérkőzésnek azonnal megadta az alaphangot az, hogy a vendégek a 22. másodpercben megszerezték a vezetést. Egy beadást követően Lewis-Potter fejelte kapura a labdát, amibe Stones rosszul ért bele, így felperdült a labda az égbe, amire Wissa reagált a leggyorsabban és az üresen tátongó kapuba bólintott, 0-1! A 10. percben kis híján jött az újabb hidegzuhany a hazaiaknak, de Michael Collins fejesét Ederson védeni tudta. A 19. percben egyenlíteni tudott a Manchester City, De Bruyne kapott egy passzt Walkertől, majd kis szerencsével letette a labdát Haalandnak, aki ráfordulásból kilőtte a jobb alsót, 1-1! A 32. percben pedig megfordítja a találkozó állását a hazai alakulat, Ederson indította Haalandot, aki könnyedén távol tartotta Pinnockot a labdától, így ziccerben mehetett, amit értékesített is, 2-1!+

A második félidőben több lehetőséget is kialakított a Manchester City, de rendre pontatlanok voltak, ennek következtében újabb gól nem született már a találkozón. A 68. percben Grealish lövését védte bravúrral Flekken, majd a 69. percben a holland kapus Haaland próbálkozását is kiszedte. A 76. percben Savinho dönthette volna el a három pont sorsát, azonban Flekken ezúttal is állta a sarat és remek védést mutatott be. A 81. percben Haaland közel járt a mesterhármashoz, de pechje volt, mert csak a kapufát találta el. A Manchester City azonban így is nyerni tudott 2-1-re és egyedüli 100%-os csapatként vezetik a bajnokságot, míg a Brentford 4 fordulót követően 6 pontot gyűjtve jelenleg a 7. helyet foglalja el.

Manchester City – Brentford 2-1 (2-1)
Helyszín: Etihad Stadion (Manchester), Vezette: D. Bond
Gólszerzők: Haaland (19., 32.) ill. Wissa (1.)
Sárga lap: Kovacic (42.), Savinho (47.), Stones (79.) ill. N. Collins (82.)
Kiállítás:ill.

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Stones (R. Dias 84.), Lewis (Gvardiol 46.) – Gündogan, Kovacic (Rodri 46.) – Savinho, De Bruyne, Grealish (B. Silva 84.) – Haaland . Vezetőedző: Pep Guardiola

Brentford: Flekken – Collins, Van den Berg, Pinnock, Janelt (F. Carvalho 72.) – Ajer (Roerslev 72.), Norgaard, Damsgaard (Yarmolyuk 84.) – Mbeumo, Wissa (Schade 45+1.), Lewis-Potter. Vezetőedző: Thomas Frank