BL: Szoboszlai betalált, az AC Milan otthonában nyert a Liverpool! – videóval

Az AC Milan vendégeként tudott győzni a Liverpool a Bajnokok Ligája főtábláján, míg a Bayern München hazai környezetben hatalmas pofont adott a Dinamo Zagrebnek…

(Photo by Chris Ricco/Getty Images)

A vezetést a 3. percben az AC Milan szerezte meg, Pulisic húzott el a jobb szélen, majd betört a tizenhatoson belülre és kicsit élesebb szögből Alisson hálójába lőtt (1-0). A 23. percben egyenlített a Liverpool, Alexander-Arnold adott középre szabadrúgásból, melyet követően Konaté csúsztatott a kapuba (1-1). Arne Slot legénysége még az első félidőben fordítani tudott, a 41. percben Tsimikas szöglete után Van Dijk vette be fejjel Maignan hálóját (1-2). A Liverpool előnyből várhatta a második játékrészt.

A fordulást követően érzékeny veszteség érte a hazai csapatot, az 51. percben Maignant kellett lecserélni, ráadásul később még növelni tudta előnyét a vendég együttes. A 67. percben Cody Gakpo átadása után Szoboszlai Dominik volt eredményes. A  hosszabbításban mindkét oldalon volt még egy-egy nagyobb helyzet, a 90+5. percben Darwin Nunez próbálta bevenni Torriani hálóját, majd a 90+6. percben az AC Milan részéről Rafael Leao egyéni akciót követően a kapufát találta telibe, de újabb gól már nem született.

AC Milan – Liverpool 1-3 (1-2)
San Siro (Milánó); Vezette: Espen Eskas (norvég)
Gólszerzők: Pulisic (3.) ill. Konaté (23.), Van Dijk (41.), Szoboszlai (67.)
Sárga lap: Calabria (22.), Fofana (31.) ill. Mac Allister (53.), Konaté (80.)
Kiállítva: ill.

AC Milan: Maignan (Torriani 51.) – Calabria (Emerson Royal 69.), Pavlovic, Tomori (Gabbia 84.), Hernández – Fofana, Loftus-Cheek (Abraham 69.) – Pulisic, Reijnders, Leao – Morata (Okafor 84.). Vezetőedző: Paulo Fonseca

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (Gomez 79.), Van Dijk, Konaté, Tsimikas – Gravenberch, Mac Allister (Endo 90+2.) – Salah (Chiesa 90+2.), Szoboszlai, Gakpo (Diaz 68.) – Diogo Jota (Nunez 68.). Vezetőedző: Arne Slot

Videós összefoglaló:

A Bayern München első két találatát les miatt elvették, a 8. percben Musiala, majd a 16. percben Gnabry gólját vonták vissza utólag. A 19. percben viszont már megszerezte a vezetést a hazai gárda, ekkor Harry Kane talált be büntetőből (1-0). A 33. percben Musiala tette le a labdát Guerreiro elé, majd a portugál nagy erővel a léc alá bombázott (2-0). Az első félidőben még egy gólt szerzett Kompany legénysége, a 38. percben Kimmich beadása után Olise bólintott a hálóba (3-0). A Bayern tehát megnyugtató előnyből várhatta a folytatást.

A szünetben kényszerű csere volt a bajoroknál, Manuel Neuer helyére Sven Ulreich állt be a kapuba. A hazai csapat a második játékrész elején csúnyán az öltözőben maradt. A 49. percben Pjaca átadása után Petkovic szépített a Dinamo Zagreb oldaláról (3-1), majd az 50. percben Misic remek kiugratása után Ogiwara gurította Ulreich lábai között a labdát a hálóba (3-2). Az 57. percben azonban jött az újabb Bayern-gól, Kimmich lövését még védte Nevistic, majd a kipattanót Kane már könnyedén a kapuba lőtte (4-2). Nem sokkal később újra az angol klasszis volt eredményes, ám a gólját les miatt elvették. A 61. percben viszont újra háromgólosra nőtt a két csapat közötti különbség, egy elképesztően remek akció végén Olise vette be Nevistic kapuját (5-2). A 73., majd a 78. percben Harry Kane egyaránt tizenegyesből volt eredményes, ennek köszönhetően már 7-2-re módosult az állás. A 80. percben Davies szánta el magát lövésre a tizenhatoson kívül, a Zagreb kapusa azonban bravúrral hárított. A 85. percben Leroy Sanét ünnepelhették a társak, aki a kapu jobb oldalába lőtt, majd a 90+1. percben Kimmich beadása után Goretzka bólintott a hálóba. A Bayern tehát végül 9-2-re nyert a Zagreb ellen, Kompany legénysége hatalmas csapást mért a horvát együttesre.

Bayern München – Dinamo Zagreb 9-2 (3-0)
Allianz Aréna (München); Vezette: José Munuera (spanyol)
(Kane 19. – büntető, 57., 73. – büntető, 78. – büntető), Guerreiro (33.), Olise (38., 61.), Sané (85.), Goretzka (90+1.) ill. Petkovic (49.), Ogiwara (50.)
Sárga lap: ill. Ristovski (77.)