La Liga: Guruzeta vezérletével nyert hazai pályán az Athletic Club! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján az Athletic Club a Celta Vigót látta vendégül.

(Photo By Ricardo Larreina/Europa Press via Getty Images)

Jól kezdődött a mérkőzés a hazaiak szempontjából, hiszen már a 4. percben megszerezték a vezetést! Egy jobbról érkező beadás felpattant Starfelt testén, a levegőben lévő labdát pedig Guruzeta húzta a jobb sarokba, 1-0! A gólt követően a Celta igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, és a félidő közepén sikerült is gólra váltaniuk a mezőnyfölényüket. Iago Aspas tudott betörni a tizenhatoson belülre, Agirrezabala pedig csak szabálytalanul tudta őt megállítani, így büntetőt ítélt a játékvezető. A labda mögé Aspas állt, ő pedig középre, a kapus helyére rúgta a labdát, 1-1! Az egyenlítést követően is a Celta irányította a játékot, de Aspas hiába talált ismét a hálóba, a gólt leshelyzet előzte meg, megmentve ezzel a támadásban igen gyengén futballozó hazai csapatot. Nem sokkal később viszont kevés lehetősége egyikét megint ki tudta használni az Athletic. A 40. percben Berenguer balról érkező beadását Guruzeta két védő közül kibújva fejjel továbbította Guaita hálójába, 2-1!

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan nagy iramot hozott, és a félidő első felében mindkét fél előtt egy-egy nagy lehetőség adódott, de a kapusok a helyükön voltak Berenguer, illetve Bamba lövésénél, így nem változott a mérkőzés állása. A véghajrához közeledve igyekezett még támadóbb felfogásban játszani a Celta, de az újabb gólt az Athletic szerezte! A 80. percben Inaki Williams tudott elfutni a jobb oldalon, majd a középre tett labdáját a percekkel korábban beálló Djalo bólintotta a hálóba, 3-1! A kapott gólt követően már a Celta sem mozgósított akkora erőket az újabb gól megszerzése érdekében, így a Bilbao jó helyzetkihasználásának köszönhetően 3:1-re legyőzte a Celta Vigót.

Athletic Club – Celta Vigo 3-1 (2-1)
Estadio San Mamés Vezette: J. Sanchez
Guruzeta (4., 40.), Djalo (80.) ill. Aspas (25. – büntető)
Sárga lapok: Berenguer (20.), Paredes (30.), Prados (52.) ill. Sotelo (50.), Moriba (86.)
Kiállítás:ill.-

Athletic Club: Agirrezabala (Padilla 46.) – de Marcos, Paredes, Vivian, Boiro (Lekue 64.) – Jairegizar (Ruiz de Galarreta 65.), Prados – Berenguer (U. Gomez 75.), Sancet, I. Williams – Guruzeta (Djalo 76.) Vezetőedző: Ernesto Valverde

Celta Vigo: Guaita – J. Rodriguez, Starfelt, Jailson (Dominguez 63.) – Mingueza (Marcos Alonso 5.), D. Rodriguez, Sotelo (Moriba 62.), Alvarez (Swedberg 67.) – Bamba, Aspas – Douvikas (Iglesias 68.) Vezetőedző: Claudio Giraldez