La Liga: a ráadásban mentett pontot az Athletic Club otthonában a Sevilla! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján az Athletic Club a Sevillát látta vendégül.

(Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Sevilla lehetőséggel kezdődött a mérkőzés, a 7. percben ugyanis közel jártak a vendégek ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést. Barco tette be a bal szélről a labdát középre, ahol Peque érkezett, de a pörgetése kevéssel a bal sarok mellett hagyta el a játékteret. A teljes félidőben a Sevilla birtokolta többet a labdát, de ezen a Peque lehetőségen kívül nem tudtak nagy helyzetet kialakítani. A játékrész közepétől az Athletic is egyre aktívabbá vált támadásban. A 24. percben Berenguer próbálta meg a bal szélről beívelni a hosszú felsőbe a labdát a kissé kint álló Nyland fölött, de a norvég kapus jól reagált, és lehúzta a próbálkozást. A 36. minutumban aztán megszerzeték a vezetést a hazaiak! Egy Berenguer által beívelt szabadrúgás lecsorgott a középen tartózkodókról, amire a leggyorsabban Jauregizar reagált, ő pedig 14-15 méterről egy védő lába között ellőve a labdát a bal alsóba talált, 1-0! Nem sokkal később Nyalnd hibázott hatalmasat, aki Inaki Williamset hozta ziccerbe, a támadó lövése azonban nem sikerült túl jól, a vendégek hálóőre hárítani tudta a ziccert.

A második játékrész első veszélyes lehetősége a vendégek előtt adódott. Az 54. percben Lukebakio vette célba a bal alsó sarkot, a tekerése azonban a kapufát találta telibe. A 70. minutumban az Athletic járt nagyon közel ahhoz, hogy megszerezzék a második góljukat. Nico Williams passzolta be a labdát a tizenhatoson belülre Berenguernek, akinek a lövése centikkel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Nem sokkal később Guruzeta közeli megpattanó lövése okozott gondot a vendégek kapujánál, Nyland azonban bravúrral leért a próbálkozásra, így a Sevilla meccsben maradt. A 82. percben aztán a hazaiak kapusa, Agirrezabala jutott a kiállítás sorsára, aki nem jól vette át a labdát, majd szabálytalankodott a játékszert megszerező Mateoval szemben, így a hazaiak az utolsó bő tíz percre emberhátrányba kerültek. A 88. percben a csereként beálló Padilla nagy védésére volt szükség, aki Suso szabadrúgását tornászta ki a léc alól. Egy perccel később egy balról érkező beadásnál mentett hatalmasat Berchiche, aki Lukebakio elől tudott tisztázni, megmentve csapatát egy szinte biztos góltól. A 93. percben aztán már összejött az egyenlítés a Sevillának! Ejuke tudott betörni a szélen, majd a beadását Nunez fejelte a felső lécre, onnan pedig Padilláról a hálóba pattant a labda, 1-1! Az utolsó percekben már nem változott a találkozó állása, így a Sevilla élni tudott az emberelőnyével, és megmentett egy pontot a San Mamésben.

Athletic Club – Sevilla 1-1 (1-0)
Estadio San Mamés Vezette: C. S. Grado
Jauregizar (36.) ill. Padilla (90+3. – öngól)
Sárga lapok: -ill. Nianzou (55.), Pedrosa (90+7.)
Kiállítás: Agirrezabala (82.) ill.-

Athletic Club: Agirrezabala – Lekue, Paredes, Nunez, de Marcos (Berchiche 71.) – Jauregizar, Vesga (Ruiz de Galarreta 59.)  – N. Williams (Padilla 85.), Gómez (Guruzeta 59.), Berenguer (Canales 71.) – I. Williams Vezetőedző: Ernesto Valverde

Sevilla: Nyland – Carmona (Pedrosa 80.), Badé, Nianzou, Barco (Juanlu 46.) – Agoumé (Navas 86.), Gudelj, Peque (Mateo 80.) – Lukebakio, Iheanacho (Suso 60.), Ejuke Vezetőedző: F. J. Garcia Pimienta