La Liga: fordulatokban gazdag meccsen győzte le a Girona az Athletic Clubot! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 9. fordulójának vasárnapi játéknapját a Girona és az Athletic Club összecsapása nyitotta.

(Photo By Javier Borrego/Europa Press via Getty Images)

Az első említésre méltó lehetőség a 16. percben alakult ki, amikor Guruzeta vállalt el távolról egy lövést, ami a jobb alsóba tartott, Gazzaniga azonban vetődve hárítani tudta a próbálkozást. A 19. minutumban saját tizenhatosánál vesztett labdát a Girona, amit Berenguer tűzött kapura, a lövése azonban kevéssel a bal sarok mellett hagyta el a játékteret. A játékrész második felének elején aztán büntetőhöz jutott az Athletic, miután Berenguerrel szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül. A labda mögé maga a sértett állt, azonban nagyon gyengén elvégzett büntetőjét könnyedén fogta az irányt eltaláló Gazzaniga. A 31. percben ismét a hazaiak kapusától volt szükség egy nagy védésre, aki Herrera távoli jobb alsóba tartó kapáslövését védte nagy bravúrral. A 35. percben egy beadást követően Guruzeta kapásból lőtt a tizenhatoson belülről, a próbálkozása viszont kevéssel célt tévesztett. Egy perccel később az első nagy hazai lehetőség is kialakult, miután Danjuma lőhetett közelről, de a kapu bal oldalába tartó próbálkozását védte Padilla. A 39. minutumban aztán megszerezte a vezetést a hazai gárda! Asprilla tekerte középre a labdát a tizenhatos előteréből, amelybe nem ért bele senki, így a játékszer végül a kapu jobb sarkában kötött ki, 1-0! Szinte pillanatokig tartott csak a hazai szurkolók öröme, ugyanis azonnal egyenlíteni tudott az Athletic! Berenguer játszotta meg a tizenhatoson belül Sancetet, aki mellel maga elé tette a labdát, majd ballal a kapus mellett a bal alsóba gurított, 1-1! A ráadás utolsó pillanataiban még Berenguer szólózott egyet, majd a tizenhatoson belülről ballal a léc fölé vágta a labdát, így döntötlen állással mehettek a szünetre a csapatok.

A második játékrész elején aztán ismét büntetőhöz jutottak a vendégek, miután Danjuma megrúgta Inaki Williamset a tizenhatoson belül. A labda mögé ismét a sértett állt, Williams azonban szintén egy nagyon gyenge lövéssel rukkolt elő, amit lábbal védett Gazzaniga. A játékvezető azonban megismételtette a büntetőt, mert a kapus elmozdult a vonalról! Ezúttal Herrera végezte el a büntetőt, de nagyjából ugyanolyan pocsékul rúgta, mint Williams, Gazzaniga pedig ezúttal ismét lábbal, de szabályosan hárított. Ezek a jelenetek alaposan megfogták a vendégeket, akik ezt követően támadásban nem igazán tudtak maradandót alkotni, míg a Girona egyre inkább átvette az irányítást. A véghajrá kezdetén többször is nagyon közel járt a Girona a vezetés megszerzéséhez, de vagy a védők tudtak menteni, vagy Padilla védett, mint például a 81. percben Gutierrez lövésénél, amit a bal sarokból ütött ki bravúrral. A 86. minutumban ismét a vendégek kapusa mutatott be egy hatalmas bravúrt, aki ezúttal Herrera közeli fejesét védte egy elképesztő reflexmozdulattal. A 88. percben van de Beek beadása után Krejci fejelhetett kapura közelről, de a labda a háló tetején landolt. A 95. percben aztán ismét hatalmasat védett Padilla, aki most Stuani bal alsóba tartó fejesét tudta kiütni. A 97. percben aztán jött a csattanó, ugyanis a Girona is elvégezhetett egy büntetőt, miután Krejcit lerántotta az egyik védő. A tizenegyest Stuani végezte el, ő pedig betalált, Padilla hiába ért bele a labdába, 2-1! A Girona így otthon tudta tartani a három pontot egy rendkívül eseménydús mérkőzésen!

Girona – Athletic Club 2-1 (1-1)
Estadio Municipal de Montilivi Vezette: J. Pulido
Asprilla (39.), Stuani (90+9. – büntető) ill. Sancet (41.)
Sárga lapok: Krejci (31.), Gazzaniga (56.), D. López (57.), Herrera (90+1.) ill. Vivian (45+3.), Paredes (90+7.)
Kiállítás:ill. Paredes (90+8.)

Girona: Gazzaniga – Gutierrez, Krejci, D. López, Martinez (Juanpe 90+11.) – Martin (Misehouy 90+3.), Herrera, van de Beek – Asprilla (Francés 90+11.), Danjuma (Gil 59.), Ruiz (Stuani 90+3.)Vezetőedző: Michel

Athletic Club: Padilla – de Marcos, Vivian, Paredes, Boiro (Berchiche 78.) – Ruiz de Galarreta (Jauregizar 59.), Herrera (Prados 79.) – I. Williams, Sancet (U. Gómez 43.), Berenguer – Guruzeta (Djalo 59.) Vezetőedző: Ernesto Valverde