Bundesliga: idegenben tudott nyerni a RB Leipzig és átvette a vezetést a bajnokságban – videóval

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójának vasárnapi játéknap nyitómérkőzésén idegenben tudott nyerni a Lipcse…

(Photo by Harry Langer/picture alliance via Getty Images)

Az első félidő nagyon gyengére sikeredett, ugyan mindkét csapat próbálkozott 5 illetve 6 alkalommal, azonban csak 1-1 ízben találták el, és komolyabb lehetőség nem is alakult ki. A második játékrész első negyedórájának a végén megszerezte a vezetést a Leipzig, egy remekül felépített támadás végén Antonio Nusa ugratta ki Lois Opendát, aki éles szögből erőből kirúgta a rövid alsót, 0-1! A 68. percben egyenlíthetett volna a Heidenheim, de Jan Schoppner ígéretes lövőhelyzetből csak a felső kapufát találta el. A 73. percben Gulácsi védett nagyon, miután Marcin Pieringer megkínálta őt közelről egy lökettel. A 88. percben Lois Openda zárhatta volna le a találkozót, azonban csak a baloldali kapufát találta el a mérkőzés egyetlen gólszerzője. A Leipzig a győzelmével, ha csak ideiglenesen is, de átvette a vezetést a tabellán, míg a Heidenheim a 8. pozíciót foglalja el.

Heidenheim – RB Leipzig 0-1 (0-0)
Helyszín: Voith-Arena (Heidenheim), Vezette: S. Stegemann
Gólszerző:ill. L. Openda (59.)
Sárga lap: Fohrenbach (18.), Schimmer (85.) ill. X. Simons (72.), Klostermann (90+2.)
Kiállítás: Gólszerzők:ill.

Heidenheim: Müller – Busch, Mainka, Gimber, Fohrenbach – Maloney (Conteh 67.), Schoppner – Traoré (Beck 67.), Wanner (Scimmer 82.), Kaufmann (Scienza 67.) – Pieringer (Breunig 82.). Vezetőedző: Frank Schmidt

RB Leipzig: Gulácsi – Klostermann, Orbán, Lukeba, Raum (Geertruida 69.) – Nusa, Haidara (Henrichs 83.), Vermeeren (Seiwald 69.), Simons (Baumgartner 76.) – Openda, Sesko (Poulsen 76.. Vezetőedző: Marco Rose