Bundesliga: hatgólos mérkőzésen játszott döntetlent Frankfurtban a Bayern München! – videóval

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójában a Vincent Kompany által irányított Bayern München a Dino Toppmöller vezette Eintracht Frankfurt otthonában lépett pályára…

(Photo by Alex Grimm/Getty Images)

A mérkőzés első említésre méltó pillanatáig a 14. percig kellett várni, ekkor Olise eresztett meg egy távoli lövést, a labda a léc alá tartott, azonban Kaua Santos óriási bravúrral szögletre ütötte azt. A sarokrúgást követően viszont már megszerezte a vezetést a Bayern München, a kicsiben elvégzett pontrúgás után Thomas Müllerhez került a labda, aki a beívelést követően először átvette azt, majd ezután Kimhez passzolt, aki néhány méterről a hálóba lőtt (0-1). A 22. percben gyakorlatilag első helyzetéből egyenlített az Eintracht Frankfurt, Knauff ugratta ki remek ütemben Marmousht, az egyiptomi támadó nem hibázta el a nagy lehetőséget és bevette Neuer kapuját (1-1). A 30. percben Thomas Müller került óriási ziccerbe, de közeli lövését Kaua Santos bravúrral hárította. A 34. percben Serge Gnabry próbálkozott távoli lövéssel, a Frankfurt portása magabiztosan védett. A 35. percben fordított Dino Toppmöller legénysége, Marmoush átadását követően Hugo Ekitike vette be Neuer kapuját (2-1). Sokáig nem örülhetett az Eintracht Frankfurt, a Bayern München néhány perc elteltével egyenlített, a 38. percben Olise lövését még blokkolták a hazai védők, majd a labda Upemacano elé pattant, aki néhány méterről nem hibázott (2-2). Az első félidőben nem született már több gól, így tehát 2-2-es állásról várhattuk a folytatást.

A szüntet követően a Bayern München nagy fölényben játszott, ez pedig viszonylag gyorsan gólban is megmutatkozott. Az 53. percben Harry Kane játszotta meg Michael Olise-t, aki először becsapta védőjét, majd ezután ballal a kapu jobb oldalába lőtt (2-3). Az 56. percben Joshua Kimmich végzett el szabadrúgást, melyet kapura lőtt, a hálóba tartó labdát Kaua Santos védeni tudta. A 77. percben újabb bravúrt kellett bemutatnia a Frankfurt kapusának, ezúttal Kingsley Coman léc alá tartó lövését kellett a léc fölé paskolnia. Mindhiába a jelentősebb mezőnyfölény a Bayern részéről a második játékrészben a 90+4. percben egyenlített az Eintracht Frankfurt, Dina Ebimbe tette tovább fejjel Marmoush elé a labdát, aki lehagyta védőit, majd védhetetlenül a kapu jobb oldalába lőtt (3-3). Összességében Vincent Kompany legénysége veszélyesebben játszott, de Dino Toppmöller tanítványai jobban kihasználták a helyzeteiket. Remek mérkőzést láthattunk a 6. forduló rangadóján a Bundesligában.

Eintracht Frankfurt – Bayern München 3-3 (2-2)
Deutsche Bank Park (Frankfurt); Vezette: Benjamin Brand
Gólszerzők: Marmoush (22., 90+4.), Ekitike (35.) ill. Kim (15.), Upamecano (38.), Olise (53.)