NL: Franciaország idegenben verte Belgiumot, Olaszország simán legyűrte Izraelt hazai környezetben – videóval

A Nemzetek Ligája 4. fordulójának hétfői játéknapján lépett pályára Franciaország és Olaszország, előbbire kemény feladat várt Belgium ellen, utóbbira papíron könnyebb Izrael ellenében.

(Photo by ANP via Getty Images)

Az első játékrész teljesen kiegyenlített volt, mindkét csapat több helyzetet is kidolgozott, amik azonban nem mentek be, ráadásul a hazaiak játékosa, Youri Tielemans a 23. percben büntetőt is hibázott. A franciák támadója, Kolo Muani viszont nem hibázta el a tizenegyesét a 35. percben, így megszerezték a vezetést a vendégek, 0-1! A szünet előtt sikerült kiegyenlítenie a belgáknak, a kényszerűségből balhátvédet játszó Castagne tekert be a baloldalról egy labdát, amelyet Openda bólintott 5 méterről a kapuba, 1-1! A 62. percben ismét Franciaország szerzett vezetést, és ezúttal is Kolo Muani a gólszerző, a PSG támadója Lucas Digne beadását fejelte Casteels alatt a kapuba, 1-2! A hátralévő bő félórában a belgáknak akadt még két helyzete, azonban sem Debast, sem Trossard nem tudta bevenni Maignan kapuját, így a franciák nyerték a találkozót 2-1-re.

Belgium – Franciaország 1-2 (1-1)
Helyszín: King Baudouin Stadion (Brüsszel), Vezette: I. Peljto (bosnyák)
Gólszerzők: Openda (45+3.) ill. Kolo Muani (35. – büntetőből)
Sárga lap: O. Mangala (29.), Faes (53.),De Ketelaere 56.) ill. L. Digne (7.), Saliba (22.), I. Konaté (45.), Maignan (78.)
Kiállítás:ill. Tchouameni (76.)

Belgium: Casteels – Debast, Faes, Theate, Castagne (De Cuyper 67.) – De Ketelaere (Luke bakio 81.), Mangala (Vranckx 67.), Tielemans (Engels 81.) – Doku, Openda, Trossard. Szövetségi kapitány: Domenico Tedesco

Franciaország: Maignan – Koundé, Saliba, Konaté, Digne – Tchouameni, Koné, Guendouzi (Camavinga 73.) – Dembélé (Y. Fofana 79.), Kolo Muani (M. Thuram 90+3.), Barcola (Nkunku 73.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

A mérkőzés videós összefoglalója:

Az olaszok sokkal jobban voltak, mint az izraeliek és több helyzetet is kidolgoztak, azonban a befejezések rendre pontatlanok voltak, akárcsak a vendégek, akiknek egyetlen ígéretes helyzete volt. A szünetre azonban így is hazai előnnyel mentek a válogatottak, ugyanis a 41. percben Don Peretz szabálytalanságát követően büntetőhöz jutott Olaszország, amelyet Retegui tudott értékesíteni, 1-0! A második játékrész elején sikerült meglőnie a másodikat is az olaszoknak, Raspadori oldalról tekert a kapu elé egy szabadrúgást, amelyre Di Lorenzo érkezett a legjobb ütemben és 5 méterről a kapuba fejelt, 2-0! A második félidő derekén volt egy gyors gólváltás, a 66. percben Abu Fani tudott szépíteni, a Fradi középpályása szögletből tekert gólt, 2-1! A találatra gyorsan volt válasza a hazaiaknak Frattesi révén a 72. percben, az olasz játékos kapásból lőtte ki a bal alsót, amibe jócskán benne volt Glazer kapus us, 3-1! Sőt, a 79. percben meglőtte újabb gólját is a hazai válogatott, Udogie tette vissza lövőre a labdát Di Lorenzónak, aki átvette, kivárt és a bal alsóba gurított, 4-1! Az olaszok tehát simán nyertek, így továbbra is vezetik csoportjukat, míg Izrael továbbra is pont nélkül a kvartett végén áll.

Olaszország – Izrael 4-1 (1-0)
Helyszín: Bluenergy Stadium – Stadio Friuli (Udine), Vezette: R. Bengoetxea
Gólszerzők: Retegui (41. – büntetőből), Di Lorenzo (54.), Frattesi (72.) ill. Abu Fani (66.)
Sárga lap: Cambiaso (66.) ill.
Kiállítás:ill.

Olaszország: Vicario – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori – Cambiaso, Frattesi (Buongiorno 87.), Fagioli (Ricci 46.), Tonali, Dimarco (Udogie 73.) – Raspadori (D. Maldini 73.), Retegui (Lucca 84.). Szövetségi kapitány: Luciano Spalletti

Izrael: Glazer – Feingold, Nachmias, Baltaxa – Abada (Baribo 76.), Abu Fani, Kanichowsky (Jaber 46.), Haziza (Gropper 64.) – Peretz (Safuri 80.), Gloukh – Madmon (Khalaili 64.). Szövetségi kapitány: Ran Ben Shimon