NL: hatgólos meccsen játszottak döntetlent Lengyelországban a horvátok! – videóval

Hatgólos mérkőzésen játszott döntetlent Lengyelország vendégeként Horvátország a Nemzetek Ligájában, Zlatko Dalic tanítványai ugyan kétgólos előnyre is szert tett, de ezt végül nem tudták megtartani. A csoport másik mérkőzésen Portugália gól nélküli találkozót játszott Skóciával…

(Photo by Mateusz Slodkowski/Getty Images)

Nemzetek Ligája, A-liga, 1. csoport:

A vezetést az 5. percben Lengyelország szerezte meg, Urbanski ugratta ki remek ütemben Zielinskit, aki védhetetlenül a hosszúba lőtt (1-0). A 19. percben egyenlített Horvátország, egy szögletet követően az egyik lengyel játékos éppen Sosa elé bólintott a labdát, aki 16 méterről kapásból hatalmas gólt akasztott Bulka hálójába (1-1). A 24. percben fordítottak a horvátok, egy remek támadás végén ezúttal Sucic volt eredményes (1-2). A 26. percben növelte előnyét Zlatko Dalic legénysége, Sucic átadása után Baturina vette be a lengyelek kapuját (1-3). Michal Probierz tanítványai még az első félidőben szépíteni tudtak, a 45. percben Zalewski lőtt a horvátok kapujába Sutalo hibájából (2-3).

A második félidő folyamán egyenlített Lengyelország, a 69. percben Lewandowski gurított Szymanski elé, aki néhány igazítás után 16 méterről a hálóba lőtt (3-3). Bár a 76. percben Livakovic kiállítása miatt emberhátrányba kerültek a horvátok, de az eredmény nem változott, Dalic legénysége tehát legalább az egy pontot megtartotta idegenben.

Lengyelország – Horvátország 3-3 (2-3)
PGE Narodowy (Varsó); Vezette: Alejandro Hernández Hernández (spanyol)
Gólszerzők: Zielinski (5.), Zalewski (45.), Szymanski (69.) ill. Sosa (19.), Sucic (24.), Baturina (26.)
Sárga lap: Zielinski (70.) ill. Gvardiol (33.), Baturina (78.), Budimir (90+2)
Kiállítva: ill. Livakovic (76.)

Lengyelország: Bulka – Dawidowicz (Piatkowski 38.), Bednarek, Kiwior – Kaminski (Ameyaw 62.), Szymanski, Moder (Oyedele 62.), Zielinski (Kapustka 74.), Zalewski – Swiderski (Lewandowski 62.), Urbanski. Szövetségi kapitány: Michal Probierz

Horvátország: Livakovic – Sutalo, Erlic (Labrovic 81.), Gvardiol – Perisic, Modric, P. Sucic, Sosa – Baturina (L. Sucic 80.), Matanovic (Budimir 61.), Kramaric (Pasalic 69.). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic

Videós összefoglaló:

A mérkőzésen folyamán mindössze két gólveszélyes momentum volt Portugália jóvoltából A 25. percben Mendes tekert kapura szabadrúgásból, a skótok veterán portása, Craig Gordon azonban résen volt és bravúrral hárított. A 87. percben Bruno Fernandes került óriási ziccerbe, ám pont oda lőtt, ahol Gordon állt, így védett. A találkozó tehát gól nélküli döntetlennel zárult.

Skócia – Portugália 0-0
Hampden Park (Glasgow); Vezette: Lawrence Visser (belga)
Gólszerzők: – ill. –