La Liga: a Valencia előnyből szenvedett vereséget a Las Palmas ellen és visszacsúszott a tabella utolsó helyére – videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójának zárómérkőzése egy igazi kiesési rangadó volt…

(Photo by Omar Arnau/Quality Sport Images/Getty Images)

A találkozó elejétől kezdve a Valencia támadólag lépett fel, aminek meg is lett az eredménye az első negyedóra végén. A hazaiak ugyanis büntetőhöz jutottak José Campana szabálytalanságát követően, a tizenegyest pedig Pepelu értékesíteni tudta, 1-0! A mérkőzés, és a három pont fontosságát az is bizonyítja, hogy a csapatok egyáltalán nem finomkodtak egymással, ugyanis a 37. percig már 8 sárga lapot kellett kiosztania Gil Manzano játékvezetőnek. Az első félidő hajrájáig inkább a mezőnyharc volt a jellemző, majd a 42. percben Fabio Silva lőhetett ígéretes helyről, azonban Mamardashvili bravúrral védeni tudott. A 43. percben viszont már a hazaiak hálóőre is tehetetlen volt, Januzaj lövését ugyan még védeni tudta, de a kipattanót követően Munoz próbálkozását már nem tudta megfogni, a támadással felhúzódó védő az üres kapuba lőtt, 1-1!

A második félidőre a Las Palmas jött ki jobban és meg is fordították a találkozó állását. Az 53. percben Januzaj adott remek labdát Campanának, aki át tudta passzolni Mosquera lábai között a labdát Fabio Silvának, a támadó pedig nem hibázta el a ziccerét, a bal alsóba lőtt, 1-2! A 70. percben ráadásul még nagyobb bajba kerültek a “Denevérek”, ugyanis egy tömegjelenetnél Pepelu meglökte ellenfelét, amelyre felmutatta neki Gil Manzano a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. A 83. percben ajándék labdát kapott Hugo Duro, de a támadó elszórakozta a lehetőséget, nagyon rossz passzt adott Guerrának, ezért Cillessen megtudta akadályozni az egyenlítő találatot. Az elpuskázott lehetőséget pedig megtorolta azonnal a Las Palmas, McBurnie átadását Moleiro lőtte a kapuba, 1-3! A hosszabbítás 3. percében visszajött az emberhátrányban játszó Valencia számára a remény, Gaya beadását Tarrega tudta a jobb alsóba bólintani, 2-3! Azonban a hátralévő 5 percben már nem tudtak egyenlíteni a hazaiak, így a vendégek örülhettek. A Las Palmas idénybeli első győzelmével helyet cserélt a Valenciával a tabellán, és jelenleg a “Denevérek” a sereghajtók.

Valencia – Las Palmas 2-3 (1-1)
Helyszín: Estadio de Mestalla (Valencia), Vezette: Gil Manzano
Gólszerzők: Pepelu (14. – büntetőből), Tarrega (90+3.) ill. Munoz (43.), F. Silva (53.), Moleiro (85.)
Sárga lap: Rioja (8.), Ro (30.), Barrenechea (37.) ill. F. Silva (7.), Campana (13.), Essugo (23.), Viti (28.), Cardona (71.), K. Rodríguez (74.), Alex Suárez (77.), J. Munoz (83.)
Kiállítás: Pepelu (70.) ill.

Valencia: Mamardashvili – Correia (Foulquier 76.), Tarrega, Mosquera, Ro (Gaya 66.) – Canos (Almeida 56.), Pepelu, Barrenechea (D. López 56.), Rioja – D. Gómez (Guerra 76.), Duro. Vezetőedző: Ruben Baraja

Las Palmas: Cillessen – Viti (B. Ramírez 73.)), Alex Suárez, McKenna, Munoz (Herzog 73.) – Januzaj (McBurnie 69.), Essugo, Campana (F. González 60.), K. Rodríguez, Moleiro – F. Silva (Cardona 66.). Vezetőedző: Diego Martínez