UEFA Ifjúsági Liga: két olasz és egy osztrák csapat maradt százszázalékos – KÖRKÉP

Az UEFA Ifjúsági Liga főtáblájának második fordulójában kedden és szerdán bonyolították le az egyes mérkőzéseket…

(Photo by Mattia Ozbot – Inter/Inter via Getty Images)

Az UEFA Ifjúsági Liga főtáblájának harmadik körében kedden és szerdán bonyolították le ugyanazokat a párosításokat, melyeket a Bajnokok Ligájában.

A 36 csapatos mezőnyből mindössze három együttes nyerte meg mindhárom eddigi mérkőzését. Az Inter U19 3-2-re diadalmaskodott szerdán a Young Boys U19 vendégeként. A szintén olasz Atalanta U19 ebben a fordulóban a Celtic U19 csapatát múlta felül 2-1 arányban, míg a RB Salzburg U19 izgalmas végjátékban verte 3-2-re a Dinamo Zagreb U19 együttesét. A magyar származású Jánó Zétény a hajrában büntetőből volt eredményes, majd a második sárga lapja után kiállították.

A Borussia Dortmund U19 együttese a Real Madrid U19 otthonában aratott 2-1-es sikerével hétpontos, akárcsak a Feyenoord U19 ellen diadalmaskodó Benfica U19 gárdája. A Manchester City U19 az első fordulós vereség után már a második meccsét nyerte meg, amikor 3-0-s győzelmet aratott a Sparta Praha U19 ellen. Az eddig hibátlan Juventus U19 a korai vezetés ellenére egy 97. percben bekapott góllal 3-2 arányban veszített a VfB Stuttgart U19 ellen. Az Atlético Madrid U19 egy győzelem mellett már másodszor remizett a Lille OSC U19 elleni 2-2-es döntetlen alkalmával.

A Barcelona U19 3-1 arányban győzött a Bayern München U19 ellen, ezzel a második győzelmét szerezte meg a sorozatban. A mérkőzés főszereplője a duplázó Oscar Gistau volt, a katalánok kapuját Yaakobishvili Áron védte.

A Sturm Graz U19 hazai környezetben szenvedett 3-1-es vereséget a Sporting CP U19 csapatától, miközben az osztrák csapat magyar légiósa, Kern Martin csereként állt be a 61. percben.

Eközben a Bayer Leverkusen U19 soraiba Szépe Mártont nem nevezték be a “gyógyszergyáriak” Brest U19 elleni 1-1-es döntetlenjére.