PL: Haaland korai góljával nyert odahaza a Manchester City! – videóval

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Pep Guardiola által irányított Manchester City a Russell Martin vezette Southamptont fogadta…

(Photo by Michael Regan/Getty Images)

A 4. percben Ruben Dias szánta el magát egy távoli lövésre a Manchester City részéről, a labda azonban pont középre ment, így Ramsdale könnyedén hárított. Egy perccel később viszont már megszerezte a vezetést Pep Guardiola legénysége, Matheus Nunes beadása után Haaland az őt szorongató Bednarek mellett is bevette a Southampton kapuját (1-0). A 9. percben Savinho próbálkozott, az amúgy sem túl erős lövése ugyan megpattant az egyik vendég védőn, de így sem okozott gondot Ramsdale számára. A 11. percben Matheus Nunes távoli lövése került el éppen csak a vendégek kapuját. A 44. percben Kovacic eresztett meg egy élet erős löketet 16 méterről, de pont Ramsdale helyére, emiatt a gól elmaradt. A ráadásban Archer remek kiugratás után lehagyta a hazai csapat védelmét, majd megindult a kapu fele, a Soton támadója nagy helyzetben végül a felső lécet találta telibe. Az első félidőben nem született több gól, a Manchester City egygólos előnyből várhatta a folytatást.

A szünetet követően gyorsan növelhette volna előnyét Guardiola legénysége, a 46. percben azonban Phil Foden lövése centikkel ugyan, de elment a kapu mellett. Az 50. percben Foden beadása után Haaland bólintott kapura, a labdát viszont a gólvonal előtt kifejelte Harwood-Bellis, majd néhány másodperc elteltével már Ramsdale hárított. A találkozó folyamán még akadt két igazán veszélyes Haaland-lehetőség. Az 51. percben centikkel hibázott csak a norvég csatár, a 90+6. percben pedig Ramsdale védett. Mindent egybe véve megérdemelten nyert a Manchester City, mely kilenc forduló után továbbra is veretlen a bajnokságban.

Manchester City – Southampton 1-0 (1-0)
Etihad Stadion (Manchester); Vezette: Tony Harrington
Gólszerzők: Haaland (5.) ill.