MLS: Gazdag úgy érzi, erősebb csapathoz került
Ahogyan arról beszámoltunk, a magyar válogatott játékosa az MLS-en belül váltott klubot…
Az Egyesült Államokban légióskodó Gazdag Dániel 4 millió dollárért cserébe a Philadelphia Uniontól a szintén az MLS-ben szereplő Columbus Crew-hoz szerződött.
Az ohiói gárda hét forduló után vezeti a keleti főcsoport tabelláját, és Gazdag szerint egy, az eddigi klubjánál jobb csapathoz került. A 29-szeres magyar válogatott labdarúgó az M4 Sportnak adott interjúban elárulta, hogy nagyon gyorsan történt a klubváltás:
„Múlt csütörtökön értesültem először arról, hogy a Columbus szeretne megszerezni, aztán körülbelül öt nappal később már a csapattal edzettem. A Philadelphiánál egy év volt hátra a szerződésemből, plusz egy opciós év, úgyhogy az ügynököm január elején találkozott a klub sportigazgatójával, hogy beszéljenek a hosszabbításról. Akkor azt a választ kaptuk, hogy április körül jönnek egy ajánlattal, ez viszont nem történt meg. Közben befutott a Columbustól ez a lehetőség, és úgy látták az Unionnál, hogy nagyon jó ajánlatot kaptak értem, amit el tudnak fogadni.”
„Tényleg nagyon szerettünk Philadelphiában élni, igazából azt is el tudtam volna képzelni, hogy ott maradok karrierem végéig. Viszont nem kaptam a klubtól ajánlatot az elmúlt időszakban a szerződéshosszabbításra, ráadásul ha itt Amerikában két csapat megegyezik egymással, a játékosnak nem igazán van beleszólása a váltásba” – tette hozzá a játékos.
Gazdag rekorderként távozik az Uniontól (az MLS-ben 59 gólt szerzett a csapat színeiben), de szintlépésként tekint a klubváltásra.
„Természetesen ismertem a Columbust, hiszen játszottam ellene sokat az elmúlt időszakban. Szeretem a csapat játékát, és úgy gondolom, hogy illeni fog hozzá a stílusom. Úgy érzem, hogy egy erősebb csapathoz kerültem. Jobb körülmények között készülnek, jobb stadionjuk van – összességében boldog vagyok ezzel a váltással” – fogalmazott.
A Columbus az utóbbi öt szezonból kettőt is megnyert (2020, 2023).
„Nagyon vonzó volt, hogy olyan csapathoz igazolhatok, amely minden évben a bajnokság megnyeréséért küzd. Az elmúlt időszakban több trófeát is szereztek, kétszer is megnyerték a bajnokságot, tavaly pedig a Ligák Kupájában lettek elsők, úgyhogy egy sikeres csapatról beszélünk. Remélem, hogy ez a jövőben is így lesz, a kitűzött cél egyértelműen az, hogy újabb trófeákat szerezzünk” – tette hozzá a magyar futballista, aki eddig kétszer edzett új csapatával.
„Azt látom, hogy jól kijönnek egymással a játékosok, nincsenek kiemelkedő sztárok a csapatban, inkább az egységen van a hangsúly, úgyhogy egyelőre csak pozitív benyomásaim vannak” – fogalmazott Gazdag.
A középpályás egyelőre a családja nélkül költözött Columbusba, júniusban a felesége és gyermekei is követik majd az új állomáshelyére. A Columbus vasárnap éjjel a St. Louis City otthonában játszik, a futballista szerint már ő is benne lesz a meccskeretben, de hogy játéklehetőséget is kap-e, azt még nem dőlt el.
(Borítókép: Photo by Michael Pimentel/ISI Photos/Getty Images)