Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Jet-Sol Liga: Bajnokavatás, vagy egyenlítés?

A címvédő és a trónkövetelő csatájának második összecsapása következik vasárnap este. Pádár Anita 600. NB I-es gólját szerezheti.

Pádár Anita (jobbra) és Szabó Boglárka vasárnap is nagyot küzdhet. – Fotó: Sipos Hajnalka

Adva van két jól felkészített együttes, két remek csapat, amely a most futó idényben kiélezett küzdelmet folytat a bajnoki címért, s most elérkezett a döntés pillanata: Csepelen lesz-e bajnok az MTK, vagy az Astra harmadik találkozóra készteti Medgyes Péter együttesét?

2014. június 1., vasárnap
18.00 Astra HFC – MTK
Csepel, Szentmiklósi út, vezeti: Bereczki Miklós (Török Katalin, Nagy Tímea)

Az biztos, hogy itt már hibának helye nincs, és ha közel hasonló összecsapást láthatunk, mint egy hete a Hidegkuti stadionban, már elégedetten tekinthetünk vissza a mögöttünk álló idényre. Ami két együttest illeti, az MTK-nál továbbra is gondot jelentenek a sérülések, illetve a betegségek. A bajnoki finálé első összecsapásának hajrájában megsérült a kék-fehérek balbekkje, Szabó Zsuzsanna, így az ő játéka kérdéses, míg többen is kisebb-nagyobb problémákkal küzdenek. A másik oldalon továbbra is hiányzik Csorbai Nikolett, Gyöngyösi Alexandra, és Dominika Dikanová sem teljesen egészséges.

Egy hete csak a tizenegyesek döntöttek. – fotók: Sipos Hajnalka, montázs: Foci Club.hu

A két csapat az előző évadban is jelentős téttel bíró összecsapásokon találkozott, és akkor az MTK jött ki jobban a szezon végén. Az idei bajnokság azonban jóval izgalmasabban alakul. Az MTK támadója, és motorja, Pádár Anita hasonló találkozóra számít, mint ami az elmúlt hétvégén volt. „Magunknak tettük nehézzé az első meccset, számos gólszerzési lehetőségünk volt, de csak kettőt értékesítettünk, az Astra két figyelmetlenségünket kihasználta, és büntetett! – tekintett vissza a tizenegyesekkel megnyert első összecsapásra a 600. góltól mindössze egyetlen találatra lévő népszerű Pancsa. – Nem számítok más mérkőzésre vasárnap sem, minden azon múlik, hogy a helyzeteinket tudjuk-e értékesíteni, ha igen, már vasárnap az ötödik bajnoki címünket tudjuk ünnepelni!” Az, hogy a nagy rivális Astra otthonában lehet bajnok a csapat, Pádár szerint nem jelent semmit. A cél a győzelem, legyen bárhol. „Nem motiváció, hogy Csepelen lehetünk bajnokok, a motiváció az aranyérem. Hogy hol szerezzük meg, az teljesen mindegy!”

Az Astra második gólját szerezte múlt vasárnap Telek-Sümegi Éva, majd a tizenegyesét is magabiztosan értékesítette, amivel közel hozta csapatát ahhoz, hogy előnnyel várhassák a második találkozót, az már a rutinos támadón múlott, hogy végül nem szoros meccsen maradtak alul a címvédővel szemben. „Minden erőnkkel azon leszünk, hogy meg tudjuk fogni az MTK-t, illetve nyerjünk ellenük. Szeretnénk egy mindent eldöntő döntőt játszani.” – fogalmazta meg várakozását Sümegi Éva. Természetesen nem csak a döntő döntője motiválja Dombó János tanítványait, hanem a kételkedőknek is bizonyítani szeretnék a csepeli Hölgyek, hogy valóban a döntőben a helyük. „Igen, mindenképpen! – reagált a gólerős támadó arra kérdésre, hogy jelent-e pluszmotivációt, hogy ősszel hazai környezetben már sikerült legyőzni a címvédőt. – Bízom a csapatunkban! Remélem sikerül egy izgalmas meccset játszanunk, illetve, hogy be tudjuk bizonyítani a kételkedőknek is, hogy megérdemelten itt a helyünk a döntőben!”

Aki tehát egy jó iramú és izgalmas mérkőzést kíván látni, látogasson ki Csepelre, ahol a női bajnokság címvédője, nem mellesleg friss kupagyőztese, az MTK és a trónkövetelő Astra játszik a trófeáért, avagy a harmadik, mindenről döntő összecsapásért.

Gavalovits Sándor